Tým z Děčínska přes léto hlásí změnu na trenérských postech. Hlavním trenérem se stal Pavel Salava, roli asistenta bude vykonávat Ondřej Barilla. Oba si tak své pozice vyměnili. „Začali jsme 12. července. Vyhráli jsme turnaj v Ledvicích, kde jsme porazili domácí i Modlany,“ líčí Salava.

„Měli jsme domluvený přátelský zápas proti Ústí nad Labem U19. Ale nakonec z toho, díky dovoleným, sešlo,“ litoval.

Jílové hrálo ještě se Skalicí a také si připsalo pohárovou zkušenost. V rámci předkola MOL Cupu doma poměřilo síly s třetiligovým Litoměřickem, kdy prohrálo 0:4.

Jílové na jaře bojovalo s úzkým kádrem, na pořadu dne tak bylo jeho doplnění. „Nikdo vlastně neodešel, už na jaře skončil Aleš Čermák. Ten je ale na telefonu v případě, že by nás bylo málo. Výraznou posilou je Jakub Pícha, který prošel mládežnickými kategoriemi v Teplicích. Hrál i druhou ligu za Ústí a teď se vrátil z Německa. V jednání je příchod Petra Líbala z Březin. Má zájem u nás hrát, záleží, jak se domluví kluby,“ podotkl Salava.

Cíle do nové sezóny? „Bavili jsme s kluky, že ta druhá sezóna bývá těžší. Já jdu do každého zápasu s tím, že chci vyhrát. Za ten půl rok, co jsem tu působil jako asistent, jsem si všiml, že se dá porazit každý. Rádi bychom hráli v horní polovině tabulky,“ dodal trenér Jílového.