Kdo dorazil na utkání se Střekovem, musel se bavit. Domácí nakonec konečný výsledek berou. „Nezačali jsme špatně, ale hosté byli efektivní a dali nám tři góly. Mikula ještě snížil, v kabině jsme si to vyříkali a řekli si, že takhle hrát nemůžeme,“ řekl trenér Šluknova Aleš Gall.

Kanonýr Emil Mikula po změně stran nasázel další tři branky, vedení ale Plaston neudržel. „Přišla chyba brankáře a stopera, kterého využil útočník hostí a vyrovnal. Penalty nám vyšly i díky brankáři, který tam něco pochytal. V konečném hodnocení ty dva body určitě bereme,“ zdůraznil Gall.

Jeho svěřenci zatím drží v I.A třídě šesté místo, když vybojovali třináct bodů. Mají však o jeden zápas více, než hromada jeho soupeře. „Držíme střed tabulky. V úvodu sezóny jsme bojovali s marodkou, byla tam i nějaké vyloučení. Takže ta naše pozice je dobrá. Teď už se nám někteří hráči vrací, věřím, že to bude ještě lepší,“ doufá.

Fotbalový Šluknov se opět spoléhá na střelecké umění útočníka Emila Mikuly. Ten má na kontě jedenáct zásahů. „Emil je koncový hráč, hrajeme to na něj. A pokud bude dávat góly, je to dobře pro něj i pro samotný klub,“ dodal na závěr.

Fotbalisté Rumburku o víkendu nehráli. Zápas v Klášterci byl kvůli podmáčenému terénu odložen.