Stoprocentní Junior Děčín doma přivítal Českou Kamenici. Domácí v poločase vedli o tři branky, hosté ale po změně stran zabrali a snížili na 3:2. Další góly nepadly, Junior po zaváhání Křešic poskočil na první místo.

„Byl to od nás asi nejlepší poločas za celou sezónu. Hráči hráli s chutí, dobře kombinovali, byli rychlejší. Běloubek dal hattrick. Po změně stran jsme ale hráli lehkovážně a pustili hosty do hry. Vítězství jsme nakonec udrželi, podle mě bylo zasloužené,“ řekl vedoucí Junioru Miroslav Tyl.

„Děčín nás přehrával ve středu hřiště, góly jsme mu nabídli po vlastních chybách. V kabině jsme se vyhecovali a nakonec utkání zdramatizovali. A mohli i vyrovnat. Je to škoda, ale bodovat musíme v jiných zápasech. Když to přeženu prohráli jsme s týmem, který má divizní rozpočet,“ pousmál se kouč České Kamenice Pavel Mokráček.

Deset branek bylo k viděn v Benešově nad Ploučnicí. Výhru 6:4 nakonec urval Union Děčín, který zvítězil podruhé v řadě. Naopak domácí zůstávají bez bodu poslední.

„Zápas nabídl hrozně moc chyb. Kdyby to skončilo třeba 6:6, tak se nemohl nikdo divit. Union byl prostě efektivnější. Bohužel, naše situace není dobrá, hledáme možnosti, jak se z toho vyhrabat. Uvidíme,“ pokrčil rameny předseda klubu od Ploučnice Miloslav Kougl.

„I když se všem v utkání nedařilo úplně ideálně, bojovnost a chuť nám nechyběla a ze souboje s naším konkurentem ze dna tabulky jsme tak v mizerném počasí vydolovali tři důležité body. Snad nás to povzbudí do dalších zápasů,“ věří vedoucí Unionu Libor Eichelmann.

Heřmanov nesehrál na půdě Hostovic špatné utkání. Výsledek 1:2 nakonec hodně zamrzel. „Hlavně ve druhém poločase jsme měli více šancí. Jeli jsme tam slepení. Nakonec jsme dostali gól po standardní situaci. Je to opravdu škoda,“ hlesl asistent trenéra Vladimír Vašák.