Moderští fotbalisté na jaře získali už 25 bodů. Další dva přidali v derby proti Vilémovu a jsou velmi blízko záchraně. „První poločas se nám nevydařil, chyběl pohyb a důraz v osobních soubojích. V tom druhém jsme byli hostům vyrovnaným soupeřem, Vilémov hrozil až v závěru z rohových kopů. Remíza byla podle mě spravedlivá a v penaltách jsme byli opět šťastnějším týmem. Vytoužená záchrana je blízko,“ usmíval se kapitán Modré Martin Fejfar.

„Výsledek je spravedlivý, bylo to derby se vším všudy. Možná jsme měli mírnou převahu, ale domácí si za bojovnost tu remízu zasloužili. Penalty byly loterií, domácí brankář nám dvě chytil a bylo hotovo,“ zhodnotil vše vilémovský manažer Libor Sklenář. Vilémov tak klesl na třetí místo, na druhé Srbice ztrácí jediný bod.

Jílové doma sehrálo proti prvním Lounům vyrovnané utkání. Výhru 1:0 si ale odvezl soupeř, který může už nyní slavit vítězství v soutěži. Naopak tým z Děčínska spadl na předposlední místo, které by mělo znamenat sestup do I.A třídy. „Bylo to vyrovnané utkání, soupeř se soustředil na obranu, bylo to o tom, kdo dá branku. A daly ji Louny. My tam měli pár situací, ale nic z toho nebylo,“ litoval jílovský kouč Pavel Salava.

„Víme, jaká je situace, máme to prakticky stále ve svých rukách. Je potřeba ale poslední tři zápasy vyhrát, nebo posbírat co nejvíce bodů. Teď se ukáže soudržnost celého týmu,“ dodal na závěr.

Jiskra Modrá - Stap Vilémov 2:1 PK (1:1) 

Branky: Ahmed - Kučera. Rozhodčí: Vlašič. ŽK: 3:2. Diváci: 80.

Modrá: Matějka - Šotola, Fejfar M., Šmalcl, Pražák - Fejfar M. - Stožický, Polák, Čisár - Ahmed, Macko. 

Vilémov: Vaňák – Luňák, Jirchář, Kurel st., Jindřich – Malec (85. Čuda), Havel (ŽK), Hoke, Honců (ŽK – 78. Ruszó), Hošek (63. Buryánek) – Kučera.

FK Jílové - FK Louny 0:1 (0:0)

Branka: Sulovský. Rozhodčí: Kuriljak. ŽK: 3:4. Diváci: 150.

Jílové: Smutný - Reichelt (90. Michl), Florián, Gaher, Vosecký - Červenka (61. Kolář), Vait, Feledi, Farkaš (13. Kudrna, 71. Michalec) - Pícha, Bílek.