Šluknov díky dobrému závěru porazil Klášterec 3:1 a po třech kolech má tak šest bodů. „Vítězství si hodně ceníme, bylo to vyrovnané. Klášterec hrál opravdu dobře, urvali jsme to vlastně až ve druhém poločase,“ pochvaloval si trenér Šluknova Aleš Gall.

Hráči po první brance Svobody oslavovali na způsob narození dítěte. „Dítě se narodilo obránci Lukáčovi. Hráči to po prvním gólu originálně oslavili. Robertovi jsme tak vlastně nadělili vítězství,“ pousmál se Gall, který v zápase opět musel využít veterány Svobody a Čurgaliho staršího. „Stále nemáme všechny hráče v pohodě, takže nám musí právě starší kluci pomáhat. Pokud mají síly, jsou na hřišti vidět,“ ocenil jejich přístup.

První body v sezóně slaví Rumburk. Ten si ale proti Libouchci prožil velmi dramatický zápas, který ale nakonec vyhrál 3:2. „Začali jsme výborně, po čtvrt hodiny hry jsme dvakrát udeřili po standardních situacích,“ řekl trenér Rumburka Josef Rákosník. Jenže Libouchec během dvou minut vyrovnal na 2:2. „To byla naše velká nedůslednost,“ kroutil hlavou.

Vyrovnaný zápas pak deset minut před koncem rozsekl krásnou střelou Demeter. „Spíše jsme to ubojovali, než to vyhráli nějakou kvalitu. Pořád nám to skřípe v obranné fázi. Snad nám ta výhra pomůže do dalších zápasů a my přidáme více fotbalovosti. Konečně jsme se sešli na zápas v takovém počtu, že jsem mohl i prostřídat,“ dodal Rákosník.

Ve třetím hracím kole oba okresní zástupci hrají na půdě soupeře. Rumburk nastoupí v sobotu od 14 hodin na půdě nováčka z Černovic, o hodinu později hraje Šluknov v Bílině.

Plaston Šluknov - FK Klášterec 3:1 (1:1) 

Branky: P. Svoboda, Mikula, Didi - Micák. R: Cvachoušek. ŽK: 3:1, 150 diváků.

Šluknov: Janda - Knížek, Lukáč, O. Schneider (68. Altman), Zabilka, L. Čurgali st. (46. Didi), J. Čurgali, Dobeš, Bartoš, P. Svoboda, Mikula. 

FK Rumburk - FK Libouchec 3:2 (2:2)

Branky: Šott, Burda, Demeter - Hejna, Lácha. R: Šimeček. ŽK: 2:2, 80 diváků.

Rumburk: Hadar - Trégr, Pokorný, Tran (72. Jirásek) - Bače, Pilko, Kolár, Šott (66. Eliáš), Burda (90. Gebauer) - Chlada (46. Černý), Demeter.