Na hřišti účastníka I.A třídy nemohli favorizovaní hosté dlouho vyzrát na defenzivě hrající domácí. Nakonec se to podařilo hned pětkrát. „Utkání bylo hlavně o trpělivosti, vlivem pomalého terénu byla kombinace zdlouhavá. Celé utkání jsme hráli do hlubokého bloku soupeře, který se nám postupem času dařilo více překonávat a nakonec jsme vstřelili pět branek. Hráči dnes absolvovali další potřebné herní minuty,“ pochvaloval si vilémovský trenér Vlastimil Chod.

Ten má v týmu i šluknovského střelce Emila Mikulu. Tým z malé vesničky u hranic si nyní chvilku od fotbalu odpočine. Po koronavirové pauze nelenil. Sehrál osm zápasů, ve kterých v základní hrací době neprohrál. Dostal se až do finále krajského poháru, kde však nestačil na Brnou.

„Blok byl zaměřený hlavně na získávání chybějící herní kondice a zkvalitnění předfinální a finální fáze. Z tohoto pohledu můžeme být spokojení, jen nás mrzí, že jsme nezískali ten krajský pohár.

Hráči nyní dostali dvoutýdenní volno na zotavení, které by byla škoda pouze proležet, ale regenerační formou udržet získanou kondici. Věřím, že do letní přípravy přijdou hráči v dobrém stavu a budeme moci se kvalitně připravovat na nový soutěžní ročník. V letní přípravě nás v úvodu čeká těžký soupeř, potkáme se s jabloneckou rezervou, která vyhrála jednu ze dvou skupin ČFL. Následně narazíme na soupeře z Libereckého krajského přeboru. Děkuji hráčům za tréninkový a zápasový přístup, přeji příjemné volno a těším se na další spolupráci,“ dodal Vlastimil Chod.

FK Rumburk – Stap Vilémov 1:5 (0:1)

Branky: Burda – Rybář 2, Kramer, Havel, Mikula.