"Myslím, že domácí byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli, gratuluji jim k postupu," měl po utkání jasno trenér Jílového Ondřej Barilla.

Jeho svěřenci se drželi v první půli, která skončila bez branek, po změně stran už ale Brná převzala iniciativu a třemi přesnými zásahy si dokráčela pro pohodlnou výhru.

"My jsme neodehráli úplně dobrý druhý poločas, v tom prvním jsme nebyli schopní řešit přečíslení, chyběla nám lepší přihrávka a kombinace. Zbytečně jsme ztráceli lehké balóny, nějaký brejk se dal využít. Po přestávce, i kvůli tomu, jak jsme slátaní a prakticky netrénujeme, už nám i došly síly a nebylo z čeho brát," doplnil příčiny porážky hostující lodivod.

FK Ústí nad Labem - FK Český Lev Neštěmice, krajský přebor dorostu 2022/2023.
Rok intenzivní práce se vyplatil. Mládež Army slaví dva postupy

"Poslední krůček bývá vždy nejtěžší, na nás to bylo vidět v první půli, kdy jsme byli trochu nervózní a nedařilo se nám v koncovce. Ve druhém poločase to ale z kluků spadlo, dali důležitý první gól, další z penalty a pak třetí, uklidňující," líčil sportovní manažer Brné Martin Vrtiška. "Na fotbal dnes bylo opravdu velké vedro, ale kluci se do toho položili a šli si za tím vítězstvím a postupem," chválil domácí hráče.

Na otázku, zda se v Brné skutečně bude hrát příští rok divizní soutěž, ale zatím odpověď neměl. "Musíme se s hráči i s vedením pobavit, zda využijeme možnost postoupit, nebo zůstaneme nadále v krajském přeboru," uvedl s tím, že momentálně jsou šance přesně 50:50 a ani k jedné možnosti není, byť jen o kousíček, blíž.

Mojžíř - Libouchec, I. A třída 2022/2023
FOTO, VIDEO: Hezké derby, řekl Kubec. Strádal: Zpětně ta ztráta trochu mrzí

Krajští přeborníci zvládli zápas i bez hlavního trenéra Emila Rilkeho, který je na krátké dovolené. Zůstává tak otázkou, zda Brná postaví v posledních dvou kolech mladé hráče, kteří už dostali příležitost v závěru zápasu s Jílovým. "Myslím, že se Srbicemi se budeme chtít ještě poměřit, pak uvidíme, jak to bude v posledním kole. Možná, že trenér Rilke možná něco takového vymyslí," odhadl Vrtiška.

Také poslední dvě kola bude hrát Brná na domácím pažitu, krom duelu s druhými Srbicemi, po němž by se měl také předávat pohár pro vítěze soutěže, ji čeká ještě zápas s rezervou FK Ústí nad Labem.

Fotbal, krajský přebor, 28. kolo:
SK Brná - FK Jílové 3:0 (0:0)
Branky: 52. Suchý, 57. Demčenko (pen.), 78. Kolář.
Rozhodčí: Stupka. ŽK: 1:2. Diváci: 300.


Načítám výsledky ...