„Sami vlastně nevíme. Tři dny před zápasem nám volali z Unčína, jestli bychom to nemohli sehrát v neděli. Za tak krátkou dobu jsme nemohli reagovat, takže jsme to neakceptovali. Řešilo se to přes kraj. Skončí to pravděpodobně kontumací v náš prospěch,“ sdělil Deníku Zdeněl Štol, kouč Dobkovic.

„O víkendu jsme ale nelenili. Dvěma hráčům v týmu se narodili potomci. Takže jsme poseděli a v klidu to oslavili,“ dodal s úsměvem.

Potřetí v řadě vyhrál Junior Děčín, který doma porazil Křešice 4:1. Jeden z favoritů na postup do I.A třídy tak pomalu dává zapomenout na rozpačitý vstup do soutěže. „Začátek nám nevyšel, hosté rychle vedli. Pomohla nám penalta, kterou proměnil Filip Vait. Pak jsme se srovnali a ve druhém poločase na hřišti kralovali. Výkon byl ale průměrný. Teď nás čekají tři derby zápasy v řadě,“ nechal se slyšet Miroslav Tyl, vedoucí Junioru Děčín.

Slepovali sestavu jak to jen šlo. Do hry musel i trenér Pavel Horáček. Union na hřišti Chabařovic srdnatě bojoval, porážku 3:5 ale neodvrátil. „Chybělo nám sedm hráčů. Tři mají angínu, další byli v zaměstnání. Navíc hrál i dorost. Bylo nás jedenáct, pak jsem musel na hřiště i já. Je to škoda, být tady v plné sestavě, věřím, že bychom něco uhráli. Rozhodl první poločas a čtyři branky domácích. Po změně stran jsme je napadali a snížili. Musím pochválit všechny hráče za bojovnost,“ pravil Pavel Horáček, trenér celku z Bynova.

Venkovní zápasy jsou zatím pro Českou Kamenici velkým prokletím. Drtivá porážka 1:7 na půdě roudnického béčka byla již třetí v sezoně. Kamenice navíc venku inkasovala už 15 branek… „Pořád jsem ještě neskutečně n…….! Bohužel, venkovní zápasy mají společný faktor – neúčast hráčů. Podle toho to taky vypadá. Navíc tomu předchází až ponižující martirium ve formě různých SMS zpráv. Teď nám chybělo jedenáct hráčů, z toho hned sedm ze základní sestavy. I tak jsme mohli uhrát daleko lepší výsledek. Nesmíme ale nasekat tolik laciných ztrát. Navíc si někteří hráči ani nenechají poradit. I když to evidentně nefunguje, tak si pořád hrají tu svou podivnou kopanou,“ pravil hodně naštvaný trenér České Kamenice Josef Rákosník.

Nečekaný debakl si přivezl i Heřmanov, který zažil dobrý vstup do sezóně. Zkušený celek poslal v Českých Kopistech do vedení Antonín Čapek, pak už ale řádili domácí. Na sedm tref Kopist stačili dva střelci – Petr Hýř dal čtyři branky, Jiří Hlavica tři.