„Začali jsme výborně a brzy vystřelili branku. S postupem času jsme dělali častěji chyby a dostali takzvaného šatňáka. Druhý poločas jsme se znovu dostali do vedení a se štěstím udrželi do konce, když jsme v závěru přidali dvě branky. Soupeř nás hodně zlobil a sám nevím, jestli náš výkon byl špatný, či Liběšice hrály tak dobře. Jsme rádi, že tři body zůstali doma,“ odfrkl si Ladislav Čurgali, který na lavičce zaskakuje za nemocného trenéra Aleše Galla.

„Ano, trenér Gall je opravdu vážně nemocný. V kontaktu s týmem je alespoň na dálku, před utkáním rozdal pokyny do kabiny přes telefon. Na střídačce to zatím řídím já,“ hlesl Čurgali.

Sám přiznal, že výkon Šluknova nebyl vůbec ideální. „Chce to více přesnějších nahrávek, každá ztráta míče stojí hodně sil, které pak chybí do útoku,“ zdůraznil. Málokdy jsme kompletní, ale určitě se nechceme vymlouvat. Terén je v tuto roční dobu těžký, prostě vyhrává bojovnější tým,“ pokýval hlavou.

Jelikož první Ledvice prohrály, čelo tabulky se neuvěřitelně vyrovnalo. Šluknov ztrácí na Dobroměřice a Ledvice jediný bod. Hrajeo postup. „Už kvůli nemocnému trenérovi chceme vyhrávat a dělat mu radost. Mluvit o postupu je předčasné. Je před námi opravdu hodně těžkých utkání. Když se bude dařit, budeme mít potřebné štěstí a získáme dost bodů na postup, tak proč ne,“ dodal Čurgali.

Plaston Šluknov – SK Liběšice 4:1 (1:1)

Branky: 5. Mikula, 53. Hajduk, 87. Altman, 90. + 1. L. Čurgali ml. – 44. Vlasák. R: Faigl. ŽK: 5:2. ČK: Vlk, Vlasák (oba Liběšice). Diváci: 130.

Šluknov: Janda – Knížek, Holešovský, Zabilka, Hlávka (84. Lukáč) – Chlan (60. Didi), Čurgali, Svoboda (80. Altman), Mládek – Mikula, Hajduk.

Rumburk jel zase oslaben, ve Spořicích dostal za poločas čtyři góly

Ani další výjezd na Chomutovsko nevyšel. Proč? Rumburk předvedl svou klasiku – chyboval, navíc opět odjel na venkovní utkání nekompletní. Byla z toho porážka 2:4 na hřišti silných Spořic.

Hotovo bylo v poločase, který domácí vyhráli 4:1. Po změně stran už Demeter jen zmírnil druhou jarní porážku Rumburka.

„O lepší výsledek nás připravily opět chyby v obranné fázi.V té útočné fázi jsem viděl posun dopředu. Musíme pořád na sobě pracovat a výsledky se určitě brzy dostaví,“ pevně věří rumburský kouč František Dužár.

O víkendu ale čeká na Rumburk další daleký výjezd. V sobotu 14. března hraje na půdě druhých Ledvic.

1. FC Spořice – FK Rumburk 4:2 (4:1)

Branky: 2., 23. a 34. Režný, 40. Koštůr – 24. Chlada, 48. Demeter. R: Rouček. ŽK: 2:3. Diváci: 30.

Rumburk: Hadar – Trégr, Černý, Matulík – Šott, Burda, Pilko, Roža, Kolár – Chlada, Demeter.