Bláznivý zápas se hrál v Mojžíři. Domácí v něm hostili v důležitém utkání ze spodku tabulky Rumburk. Padlo osm branek, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Domácí vyrovnávali v nastaveném čase, následné penalty ale lépe zvládl Rumburk, který si tak odvezl dva body.

„Rozhodně jsme chtěli bodovat, takže dva body jsou fajn. Ale mohli jsme mít i tři. Bohužel jsme v nastavení předvedli několik chyb a domácí srovnali. Bylo nás tak akorát jedenáct, pytlíkovali jsme to. Zatím bodujeme venku, teď je potřeba to potvrdit doma proti Roudnici,“ má jasno David Dvořák, předseda FK Rumburk.

„Ačkoliv jsme dali čtyři góly, přišlo mi to tentokrát takové chcíplé. Pomohlo nám, že jsme narychlo přivedli Honzu Čisára z Povrlů. Sice s námi stihl jen dva tréninky, takže občas ta souhra trochu skřípala, ale myslím, že dva góly hovoří za vše,“ hodnotil domácí trenér Michal Kubec.

Toho trápí především obrana. „Dostáváme hrozně laciné branky. Už v minulém zápase jsme si dali šest polovlastenců, teď nás pro změnu trápily standardky soupeře, každá smrděla gólem. Musíme na tom zapracovat. Věřím ale, že od našeho představení v útoku se odpíchneme a půjdeme tabulkou nahoru.“

Fotbalisté Šluknova domácí utkání s Libouchcem nehráli, kvůli špatnému terénu se zápas odložil na 18. května od 17.30.