Skupinu A nadále vede s osmibodovým náskokem Šluknov. Doma ale musel otáčet duel s Chabařovicemi, když nakonec vyhrál 2:1. „Rychlá branka soupeře nás rozhodila, přesto jsme do poločasu vyrovnali. Po změně stran kluci zahazovali jednu šanci za druhou. Ale deset minut před koncem jsme to zlomili. Nebylo to ideální, ale tým bojoval a zaslouženě vyhrál,“ pochvaloval si asistent trenéra Ladislav Čurgali.

Šesté místo drží děčínský Union, který po „tréninkovém“ výkonu vyhrál 11:0 v Trmicích. Kanonýr Jakub Murdych dal přitom osm branek. „Pokud bych to měl shrnout, byl to zápas o ničem. Murdych by je asi porazil i sám,“ trefně zhodnotil zápas vedoucí Unionu Děčín Libor Eichelmann.

Zajímavé derby se hrálo v Dobkovicích, kam přijely Březiny. Hosté vedli 2:0, domácí vyrovnali a v poslední minutě mohli i vyhrát. Ale dva body nakonec po lépe zvládnutém penaltovém rozstřelu odvezly Březiny. „Byl to zápas dvou poločasů, v tom prvním jsme dostali lekci z produktivity. Po změně stran jsme zaslouženě vyrovnali a mohli i vyhrát. Ale soupeř si to za svou obětavost asi nakonec zasloužil. Pro nás je to komplikace, musíme teď přivézt body z venku,“ přiznal dobkovický kouč Zdeněk Štol.

„Nebyli jsme kompletní, ve druhém poločase jsme prakticky jenom bránili. Na konci jsme mohli i prohrát, míč se tam vykopával z brankové čáry. Musím celý tým pochválit, byl to výborný týmový výkon podpořený obrovskou bojovností. Teď je potřeba bodovat v domácích zápasech,“ pravil spokojený kapitán Březin Daniel Šindelář.

Na jedenácté místo spadl Jiříkov, který doma ztratil dobře rozehraný zápas s Chlumcem. V poločase vedli 3:1, po změně stran hrál Chlumec o deseti. Přesto Spartak prohrál 3:4. „Co na to říct, opět nám odešla fyzička. Hráči si navíc nevěří, paradoxně nám chlumecké vyloučení ublížilo. Naše situace není dobrá. Ale budeme se snažit bojovat až do konce. Ale beze mě, já si poranil kolenní vazy a mám po sezóně,“ smutně konstatoval kapitán Jiříkova David Šolc.

Jiříkov – Chlumec 3:4 (3:1) Branky: M. Šolc 2 (1 z PK), Starec – Lejček 2, Virt, Veselý. Rozhodčí: Jirsák. ŽK: 1:2. ČK: Růžička (Ch.) Diváci: 60.

Dobkovice – Březiny 2:3 PK (0:2) Branky: Dyrynk 2 – Šohaj, Bezchleba. Rozhodčí: Hejl. ŽK: 3:3. Diváci: 100.

Trmice – Union Děčín 0:11 (0:2) Branky: Murdych 8, Rangl (PK), Očipka, Krofta. Rozhodčí: Plzák. ŽK: 1:1. Diváci: 45.

Šluknov – Chabařovice 2:1 (1:1) Branky: Švec, Mikula – Habrdle. Rozhodčí: Vacek. ŽK: 4:4. Diváci: 170.