Rumburští fotbalisté přišli o sérii výher, když doma ztratili dobře rozehraný zápas proti Mojžíři. Hosté kopali dvě penalty, za stavu 5:5 musely rozhodnout pokutové kopy. A v nich domácí fotbalisté neuspěli. Do tabulky tak připsali pouze bod. „Zápas se nám nepovedl, soupeř jen nakopával na útočníka Vitáska a ten to rozdával ostatním. A to jim vycházelo. Pokud v zápase třikrát vedeme a nakonec máme jen bod, tak je to prostě špatné. Musíme zápas hodit za hlavu a soustředit se na ten v České Kamenici,“ má jasno rumburský kapitán Jakub Chlada.

Junior Děčín po třech výhrách v řadě zklamal, doma od Chuderova dostal šest branek a v tabulce klesl na osmé místo. „Tvrdě jsme narazili, když hráči zopakovali tragický výkon z podzimního zápasu v Chuderově. Hrubě nám nevyšel první poločas, kdy nám hosté nasázeli čtyři branky. A ačkoliv pak hráli v deseti, nám to platné nebylo. Sice jsme se v závěru přiblížili na rozdíl dvou branek, Chuderov si ale výhru vzít nenechal. Hráči podali velice špatný výkon bez bojovnosti a nápadu. Chyběla jim rychlost, důraz a vůle zvítězit. Nic však není ztraceno. Ve hře je ještě patnáct bodů. Hráči budou muset radikálně změnit přístup k utkání,“ řekl po porážce 3:6 vedoucí týmu Miroslav Tyl.

V jarním zmaru pokračuje Česká Kamenice, porážka 1:5 na Střekově pro ni byla sedmým jarním neúspěchem. A sestup do I.B třídy se nemilosrdně blíží. „Výsledek je pro nás krutý, ale domácí vyhráli zaslouženě. My jsme vůbec nebyli v optimální sestavě a do stavu 0:2 to bylo vyrovnané. Pak nám to tam napadalo. Nedá se nic dělat, nějaké šance jsme měli, ale bohužel. Co se týče sezony, tak se vlastně smiřujeme se sestupem. Jsme nejhorším týmem jara, vždy jsme udělali jen tři body. Nedá se nic dělat, sami jsme si to pokazili,“ smutně konstatoval kouč České Kamenice Pavel Mokráček.

Benešovu se při venkovních zápasech nedaří, což se potvrdilo i v Křešicích. Porážku 2:6 z domácí strany režírovalo duo Lepič – Satran, které se postaralo hned o pět branek. „Nejeli jsme tam kompletní, navíc jsme po čtvrt hodině museli střídat v obraně. Domácí byli lepší a vyhráli zaslouženě. Samozřejmě jsme hráče upozorňovali na Lepiče, přesto nám zase dával góly. Ty padaly po našich klasických chybách. Chceme soutěž dohrát důstojně, ale máme velký počet zraněných hráčů. Takže to budeme slepovat,“ pokrčil rameny předseda posledního MSK Miloslav Kougl.

Křešice – Benešov n. Pl. 6:2 (4:1) Branky: Satran 3, Lepič 2, Limberk – Štecher, Hora. Rozhodčí: Kuriljak. ŽK: 1:0. Diváci: 50.

Střekov – Čes. Kamenice 5:1 (1:0) Branky: Dvořák, Franc, Mir. Novotný st., Čapek, Mir. Novotný ml. – R. Mach. Rozhodčí: Živnůstka. ŽK: 1:2. Diváci: 100.

Rumburk – Mojžíř 5:6 PK (3:2) Branky: Demeter 2, Chlada 2, Zima – Pavlík 3, Král 2 (obě z PK). Rozhodčí: Dvorský. ŽK: 1:4. Diváci: 80.

Junior Děčín – Chuderov 3:6 (1:4) Branky: Zahradník, Mezsároš, Čapek – M. Rohlík 3 (1 z PK), Nývlt, Elmerich, T. Řezníček. Rozhodčí: Karrmann. ŽK: 1:2. ČK: Moučka (CH). Diváci: 50.