V Jiříkově se hrálo velké derby, na hřiště Spartaku totiž dorazil Šluknov. A lídr tabulky potvrdil roli velkého favorita, neboť zvítězil hladce 4:0. Hattrickem se blýskl šluknovský kapitán Emil Mikula. „Šluknov byl o parník lepší. Je úplně někde jinde než ostatní týmy. Má mladý kádr, který je natrénovaný. Hodinu jsme s nimi jakžtakž drželi krok. Pak nám došli síly a Šluknov nás přejel fyzicky. Hosté tady vyhráli naprosto zaslouženě,“ přiznal bez okolků jiříkovský kapitán David Šolc.

Šluknov na čele tabulky zvýšil svůj náskok na pět bodů. „Jsme samozřejmě spokojeni, tři body z derby máme naprosto zaslouženě. Začali jsme dobře, ale dlouho byla obrana Jiříkova dobře organizovaná. Po změně stran jsme přidali a bylyz toho další tři branky. Rádi bychom do konce podzimu nasbírali co nejvíce bodů, abychom měli na jaře co nejlepší výchozí pozici v boji o postup,“ zdůraznil trenér Aleš Gall.

Na čtvrté místo poskočil Union Děčín, který vydřel vítězství 3:2 proti Unčínu. „Vedli jsme už 3:0, domácí v závěru snížili na rozdíl jediné branky. Ale tři cenné body jsme udrželi. Ve hře je ještě devět bodů. Bohužel už nebudou k dispozici Eichelmann s Ranglem, kteří na podzim dohráli,“ pravil vedoucí Unionu Libor Eichelmann.

Březiny přišly o dlouhou sérii, ve které vždy bodovaly. Doma nečekaně vyhořely proti předposlednímu Dubí, když padly 1:4. „Je to velké zklamání. Asi jsme si mysleli, že se Dubí, které přijelo v jedenácti, porazí samo. Chyběla nám bojovnost a nasazení. V koncovce navíc scházela větší přesnost. Hrubě se nám to nepovedlo. Ale musíme to hodit za hlavu a bodovat v dalších zápasech,“ burcuje tým kapitán Březin Daniel Šindelář.

Podruhé v řadě vyhrály Dobkovice, které tak jsou deváté se ziskem patnácti bodů. Vítězství 2:1 proti poslednímu týmu tabulky se ale nerodilo lehce. „Splnili jsme povinnost, tím všechno pozitivní ale končí. První poločas jsme měli vyhrát daleko vyšším rozdílem, dost šancí jsme zahodili. Po změně stran jsme přestali hrát a soupeř z ojedinělé akce snížil. Báli jsme se o výhru až do konce. Foukal vítr, pršelo, to také fotbalu moc nepřidalo,“ kroutil hlavou dobkovický kouč Zdeněk Štol.

Spartak Jiříkov – Plaston Šluknov 0:4 (0:1)

Branky: Mikula 3, Lukáč. Rozhodčí: Čáka. ŽK: 2:3. Diváci: 150.
Jiříkov: Hadar – Heinrich, Homolka, Starec (64. Štěpánek), Horák, J. Bajan (11. Žák), Häusler (75. Svoboda), Průcha, Altman, Z. Bajan, D. Šolc.
Šluknov: Janda – L. Čurgali ml., Hák, Mládek, J. Čurgali, Zabilka, Knížek, Lukáč, Mikula, O. Schneider, Švec.

Sokol Unčín – Union Děčín 2:3 (0:2)

Branky: Trojan, Mokriš (PK) – Dvořák 2, Brázdil. R: Slívko. ŽK: 6:1. Diváci: 20.
U. Děčín: Jeřábek – Humlíček, Štercl, Huček – Čurda, Bezouška, Brázdil (75. Krofta), Kalaš – Očipka – Dvořák, Murdych.

SK Březiny – 1. FC Dubí 1:4 (1:2)

Branky: Šindelář (PK) – Karrmann 2 (1 z PK), Rajtora 2. Rozhodčí: Holly. ŽK: 1:3. Diváci: 100.
Březiny: Štalcer – Kopecký (46. Znamínko), Bezchleba, Horyna, Horčička – Onik, Šindelář, Závěšický (63. Šimek), Šohaj – Líbal, Pilík (71. Ferko).

SK Dobkovice – Velké Březno 2:1 (2:0)

Branky: Dyrynk 2 – Řezáč. Rozhodčí: Šimeček. ŽK: 2:2. Diváci: 100.
Dobkovice: Tomáš – Doubek, Línek, Dyrynk, R. Štol, Příhonský, Šmalcl, Popčák, Kořínek, M. Štol, Popescu (79. Martínek).

Nejlepší střelci: 17 – Šindelář (Březiny), 12 – Lejček (Chlumec), Mikula (Šluknov), 10 – Murdych (Union Děčín), 8 – Kytka, Čisár (oba Chabařovice), 7 – Culek, Cibrík (oba Chabařovice), Mládek (Šluknov).