Šluknov nejprve v předposledním kole porazil 8:0 Velké Březno, aby ve středeční dohrávce nasázel v derby Jiříkovu devět kousků. Po zápase pak šluknovští fotbalisté převzali poháry pro vítěze celé soutěže. „Splnili jsme předsezónní cíl, spadlo to z nás. Pár výkyvů nás potkalo, přišla zranění, pomoc museli hráči z B týmu. Ale povedlo se. Moc se na I.A třídu těšíme, i když víme, že to bude těžká soutěž. Pokusíme se posílit a hrát na špičce tabulky. I diváci se na soutěž těší, fotbalem teď žije celé město. Věřím, že ve vyšší soutěži bude chodit ještě více fanoušků,“ radoval se šluknovský kouč Aleš Gall.

Union Děčín doma nezvládl důležitý zápas proti Meziboří, po mizerném výkonu prohrál 1:4 a vypadá to, že ho nakonec nemine sestup z okresního přeboru. „Hosté se na utkání připravili lépe a zaslouženě si odvezli všechny body. Těch ztrát na domácím hřišti bylo na jaře příliš a od sestupu do okresu nám už asi pomůže jen vyšší moc,“ hlesl vedoucí týmu Libor Eichelmann.
Dobkovice dokráčely v tréninkovém tempu k výhře 12:2 v Trmicích. „Zápas o ničem, kdybychom byli přesnější, dali jsme i dvacet branek. Trmice tu soutěž akorát znevážily. Už se tedy pomalu připravujeme na okresní přebor,“ prohlásil kouč Dobkovic Zdeněk Štol, který už nyní eviduje ztráty v hráčském kádru. „Do Malšovic odchází Pavel Doksanský. U nás hrál dlouhá léta, nebráli jsme mu. Doubek by měl odejít do Jílového. Takže teď musíme pracovat na posílení týmu, “ dodal.

Březiny pak prohrály 4:5 v Hostovicích, Jiříkov padl v Dubí 1:3.