Tentokráte ve svém druhém zápase sezóny vyhráli 4:2 v Proboštově a do tabulky zapsali první tři body. „Aktuálně máme na marodce šest hráčů, jeli jsme tam ve dvanácti lidech. Navíc jsme skoro celý druhý poločas hráli o deseti. Ale kluci to zvládli, domácí to za stavu 1:2 otevřeli a my toho využili. Samozřejmě jsem spokojený, škoda úvodní porážky proti Roudnici. Ale musíme si zvyknout na vyšší soutěž. Postupně se nám budou marodi vracet, takže si myslím, že to bude dobré,“ usmíval se šluknovský trenér Aleš Gall.

Naopak začátek sezóny se vůbec nepodařil v Rumburku. Trenér Josef Rákosník měl problémy se sestavou, v hodnocení si tak vůbec nebral servítky. „Minulý týden jsem bědoval, že přístup hráčů je katastrofický. Asi se z toho stala tradice. Pokud v tom chtějí hráči pokračovat, tak já u takové frašky asistovat nebude,“ zlobil se Rákosník.

Sám věděl, že v normální sestavě by Rumburk uhrál na hřišti Chuderova daleko lepší výsledek. Takhle prohrál 0:4.
„My dokonce trénujeme ve větším počtu, než kolik se nás sleze na zápas. V tu chvíli je tam trenér skoro k ničemu a dostat se do situace, že kdo přijde ten hraje a je úplně jedno kdo, tak to tedy ne! Tady se dalo určitě něco uhrát v lepší sestavě . Někteří hráči navíc hrají strašně naivně a ani jim nemůžete ani pořádně vynadat, vždyť oni na zápas přišli,“ dodal nasupeně.

TJ Proboštov - Plaston Šluknov 2:4 (0:1) Branky: Baran (PK), Kalabza - Mikula 2 (1 z PK), Dobeš, Mládek. R: Vlk. ŽK: 0:1. ČK: Holešovský (Šluknov). Diváci: 130. 

Šluknov: Janda - Zabilka, Dobeš, O. Schneider (22. Didi), Bartoš, Knížek, Mikula, Mládek, A. Holešovský, Svoboda, L. Čurgali st. 

FK Chuderov - FK Rumburk 4:0 (2:0) Branky: Čapek, Babača, Moučka, Elmerich. R: Pašek. ŽK: 0:1. Diváci: 50.

Rumburk: Krajčovič - Tran (58. Bednář), Trégr, Jirásek - Hejduk, Pilko, Kolár, Šott, Burda - Chlada, Demeter.