Fotbalisté Šluknova po nepřesvědčivých výsledcích zabrali, doma zničili 7:0 Březiny a z prvního místa mají na druhý Svádov náskok osmi bodů. „Měli jsme dobrý vstup do zápasu a poločas vyhráli 3:0. Ale mohlo to být výraznější. Po změně stran na nás hosté vyrukovali s důraznou hrou, kdy používali často nedovolené zákroky. Hru pak oživila střídání, přidali jsme další góly a zaslouženě vyhráli,“ pochvaloval si asistent trenéra Ladislav Čurgali.

Březiny přišly o čtyřzápasovou sérii, ve které bodovaly. V tabulce klesly na desáté místo, a cesta za záchranou je tak zase méně reálná.

CENNÝ BOD

Union Děčín přivezl cenný bod z půdy druhého Svádova. Murdych je tam sice poslal do vedení, domácí ale srovnali, navrch pak zvládli pokutové kopy. „Domácí nám zatápěli, nejvíce práce měl asi na straně hřiště Kalaš. Před utkáním bychom brali bod všemi deseti, ale nebýt jediné chybky v defenzivě, mohly být i tři. I když nás čeká dalších pět nesmírně těžkých utkání, musíme se takto statečně prát dál a udržení pak nebude nereálné,“ zdůraznil vedoucí Unionu Libor Eichelmann.

FAVORIT USPĚL

Dobkovice doma potvrdily tři body z Chlumce a vlastně i roli papírového favorita. Jiříkov porazily 6:2 a v tabulce drží sedmou pozici. „Bylo to zasloužené vítězství, první poločas jsme hráli ještě dobře, mělo to hlavu a patu. Ale od stavu 5:0 hráči zvolnili a místo ještě výraznějšího vítězství jsme hostům dovolili výsledek zkorigovat. Tři body ale samozřejmě bereme. Posledních pět kol máme relativně dobrý los, pokud se podíváme na tabulku, rozhodovat bude opravdu každý bod. Takže by bylo nejlepší pět posledních zápasů vyhrát,“ pravil s úsměvem trenér Dobkovic Zdeněk Štol.

Jiříkov prohrál popáté v řadě a zůstává jedenáctý. Šance Spartaku na záchranu jsou tak doslova mizivé.

V dalším kole jede Šluknov do Chlumce, Dobkovice hrají v Unčíně, Jiříkov doma hostí Velké Březno, Březiny zase Trmice a Union Hostovice.