Lídr ze Šluknova doma potvrdil roli velkého favorita, když předposlední Dubí porazil 5:0. Dvě jarní výhry, skóre 23:0 – to je zatím vizitka Plastonu. „Dubí nehrálo špatně, klid nám dodala až druhá a třetí branka. Přišlo hodně diváků, tak snad jsme je pobavili,“ řekl spokojený trenér Aleš Gall. Jeho svěřenci mají na čele už luxusní náskok 12 bodů! „Hraje nám do karet, že ostatní týmy ztrácejí,“ dodal.

Union Děčín přijel do Jiříkova přesně v jedenácti lidech. A na hřišti Spartaku prohrál 0:2. „Chybělo nám devět lidí. Domácí posadila na koně chybka brankáře Jeřábka, po které se kopala penalta. Pak byly šance vlastně na obou stranách. Domácí pak přidali druhý gól, nám už na zvrat vlastně nezbyly síly,“ přiznal vedoucí Unionu Libor Eichelmann.

Spartak se naopak rehabilitoval za předešlou porážku proti Hostovicím. „Podle mě jsme vyhráli zaslouženě. Po změně stran nám díky špatné zimní přípravě docházely síly. Ale na tom našem velmi špatném trávníku jsme to uhráli. Pomohla nám ta penalta, to nás nakoplo. A druhý gól přišel rychle po přestávce. Cenné body,“ zdůraznil jiříkovský kapitán David Šolc.

Na sedmé místo poskočily Dobkovice, které doma porazily 2:1 do té doby druhé Hostovice. Obě branky obstaral útočník Michal Štol. „První poločas byl dobrý, vstřelili jsme dvě branky a měli zápas prakticky pod kontrolou. Ale pak jsme soupeři nabídli snížení a zbytečně si to zkomplikovali. Sami jsme pak zahodili několik dalších šancí. Takže nakonec těsná, ale podle mého názoru zasloužená výhra,“ konstatoval kouč Dobkovic Zdeněk Štol.

První jarní body vybojovaly Březiny, které naposledy vyhrály 20. října. O skalpu nad Mezibořím rozhodla v prvním poločase trefa Pytlíka. „Šli jsme do utkání s tím, že prostě potřebujeme tři body. Tím pádem jsme museli všichni jezdit po zadku. I když nám chyběla přesnost, tak jsme to nahradili velkou bojovností. Pro nás jsou to cenné body. Hodně nám podle mě pomohlo, že Víťa Žák hrál na stoperu, kde sbíral všechny balony, vyhrával souboje a také ještě míče rozdával. Dá se říct, že soupeře k ničemu vlastně nepustil,“ pochvaloval si kapitán a nejlepší střelec Březin Daniel Šindelář.

Jiříkov – Union Děčín 2:0 (1:0) Branky: M. Šolc (PK), Häusler. Rozhodčí: Dvorský. ŽK: 2:2. Diváci: 50.

Dobkovice – Hostovice 2:1 (2:0) B: M. Štol 2 – A. Černohorský. Rozhodčí: Říha. ŽK: 2:2. Diváci: 80.

Šluknov – Dubí 5:0 (3:0) Branky: Mikula 3, Mládek, L. Čurgali. Rozhodčí: Jirsák. ŽK: 0:1. Diváci: 180.

Březiny – Meziboří 1:0 (0:0) Branka: Pytlík. Rozhodčí: Teska. ŽK: 3:3. Diváci: 100.