„Oba týmy se znají, hrál se vyrovnaný fotbal. Moc šancí nebylo, hosté se dostali do vedení. My jsme to ale otočili. V závěru nás podržel brankář Novák. Byl to opravdu pěkný zápas, ale myslím si, že jsme si díky větší snaze zasloužili všechny tři body,“ přiznal spokojený vedoucí mužstva Miroslav Tyl.

STRKANICE S DIVÁKY

Černou sérii ukončila Česká Kamenice, která vyhrála v Bezděkově 2:1. Poskočila tak na jedenácté místo v tabulce. „Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, hlavně první poločas jsme byli lepší. Vrátili se někteří hráči, hlavně směrem do útoku. A bylo to znát. Závěr byl hektický, byla tam strkanice s domácími fanoušky, trochu divočina. Ale za tři body jsme moc rádi,“ přiznal trenér Pavel Mokráček.

Po dvou vítězstvích dostal Union Děčín šest branek v Českých Kopistech. „Zase jsme nebyli kompletní, chyběli hlavně opory Rangl a Murdych. Domácí začali náporem a v prvním poločase jasně dominovali. Po změně stran jsme to zlepšili, Očipka dokonce snížil. Ale v závěru nám domácí do otevřené obrany dali další tři góly. A to ještě v závěru Jeřábek chytil penaltu. Zasloužená porážka,“ hlesl po prohře 6:1 vedoucí Libor Eichelmann.

Heřmanov v poločase vedl v Bohušovicích. Favorit ale po změně stran nastřílel tři branky a nakonec vyhrál 4:2. Heřmanovští tak čekají na vítězství osm zápasů, v tabulce jsou stále předposlední. „Nehráli jsme špatně a dokonce vedli. Ve druhé půli mě trochu zklamali útočníci, kteří nepodrželi míč. Domácí to pak otočili. Chybí nám brankář, zase chytal Radek Rojko. Je to znát, navíc hodně chybí v záloze,“ smutně pravil asistent trenéra Vladimír Vašák.

Poslední zůstává Benešov, který v Pokraticích nepřekvapil. Prohrál jasně 0:6, navíc dohrával bez vyloučeného veterána Horváta. „Přitom jsme do toho vyloučení nehráli tak špatně. Podle mě jsme měli kopat penaltu, ale rozhodčí to posoudil jinak. Je to další debakl, zase nás bylo sotva jedenáct, takhle se hrát nedá. Už čekáme na konec podzimu,“ kroutil hlavou předseda klubu Miloslav Kougl.