Rumburk vyhrál 4:2 v Bohušovicích, potvrdil výbornou jarní formu. Přesto musí čekat na zaváhání šestého Střekova, který s jednobodovým náskokem drží poslední nesestupové místo.

Lepší los má ale Rumburk, který doma přivítá Junior Děčín. Na Střekov čeká také domácí zápas, ovšem proti prvnímu Oldřichovu.
Děčínský Junior doma musel porazit Střekov, aby mohl ještě bojovat o záchranu. Nestalo se, Děčín prohrál 0:2 a měl by ho čekat pád do I.B třídy.

„Střekov byl zarputilejší, my jsme prospali první poločas. V tom druhém tam byly nějaké šance, ale bohužel. Nebyl to od nás dobrý výkon. Ten sestup asi neodvrátíme, maximálně bychom museli skončit sedmí a ještě čekat na to, zda se někdo z vyšších soutěží odhlásí. Ale spíše počítáme s tím, že příští sezonu budeme hrát I.B třídu. Osobně jsem hodně zklamaný, musím tým přes letní pauzu posílit,“ potvrdil zklamaný vedoucí týmu Miroslav Tyl.

Česká Kamenice se představila na hřišti prvního Oldřichova, který je jednou nohou v krajském přeboru. Svěřenci Pavla Mokráčka prohráli 2:5 a připsali si jedenáctou jarní porážku.

Poslední Benešov nekladl na půdě třetí Roudnice velký odpor a prohrál jasně 5:0. „Jsme vůbec rádi, že jsme dali jedenáctku dohromady. Navíc dva kluci hráli se sebezapřením. Tu soutěž dohráváme silou vůle, máme dost zraněných. Dnes to byl fotbal z obou stran jen tak pro radost,“ stručně pravil předseda klubu Miloslav Kougl.

Česká Kamenice zakončí nepovedenou sezonu doma proti Neštěmicím, Benešov nad Ploučnicí se také bude loučit doma, když přivítá Bohušovice.