V Proboštově přitom v 78. minutě prohrávali 1:2, pak ale nasázeli domácím tři góly a dokonali senzační obrat. „Naše vítězství se neurodilo vůbec lehce, dvakrát jsme v zápase prohrávali. Ale po naší trpělivé hře podpořené obrovskou vůlí vyhrát se nám zápas podařilo otočit a dotáhnout se tabulkou konečně na dostřel nesestupových míst. Je potřeba dále pracovat,“ zdůraznil rumburský kapitán Jakub Chlada.

„Většinou ve druhých polovinách zápasů zaostáváme. Míváme problémy se střílením branek i s pohybem po hřišti. Na to dojíždíme. Navíc máme úzký kádr. Kdybychom neměli dorostence, tak nemáme pomalu s kým hrát,“ povzdechl si po porážce 2:4 trenér TJ Proboštov Karel Chlad. 

„Musím hráče pochválit ,že i za nepříznivého stavu ,se o výsledek porvali, a alespoň se přesvědčili, že má cenu zápas odmakat až do poslední minuty," pochvaloval si rumburský trenér Josef Rákosník. 

TJ Proboštov – FK Rumburk 2:4 (2:1)

Branky: Váňa, Hora – Demeter 2, Kolár, Chlada. Rozhodčí: Cvachoušek. ŽK: 2:0. Diváci: 100.

Rumburk: Hadar - Trégr, Pokorný, Tran (90. Matulík) - Hejduk (88. Bače), Hoffman, Pilko, Kolár, Burda - Chlada, Demeter. 

Ve středu 8. května navíc Rumburk zvládl předehrávku 24. kola, když vyhrál 3:0 na půdě posledního Benešova nad Ploučnicí. Pět výher v řadě vyneslo Rumburk na šesté místo.

MSK Benešov n. Pl. - FK Rumburk 0:3 (0:1)

Branky: Chlada 2, Zima. Rozhodčí: Provazník. Bez karet. Diváci: 57.

Benešov: Beneš - Padrta, Staněk, Mottl, Kroupa, Malý, Špringl, Kropáč, Kolář, Hora (71. Štecher), Hnízdo.

Rumburk: Krajčovič - Trégr (77. Matulík), Pokorný, Hoffman, Burda, Kolár (46. Bače), Demeter, Zima, Chlada, Hejduk, Pilko.