Vedoucí Pokratice navýšily svůj náskok, aktuálně mají čtrnáctibodový polštář a mašírují za vítězstvím v soutěži. Naposledy doma porazily nebezpečné Dobkovice 3:0. „Máme hodně zraněných, přidal se k nim střední záložník Jára Dyrynk. Do hry musí chodit i náhradní brankář. Domácí vyhráli oprávněně, hlavně v první půli byli lepší. Jdou za postupem a tomu odpovídala atmosféra na hřišti. Více to nebudu komentovat,“ usmál se Zdeněk Štol, trenér Dobkovic.

Na druhé místo se zpátky prostřílel Junior Děčín, který netradičně na přírodním trávníku deklasoval Chlumec 8:1. „O výsledku se rozhodlo už v prvním poločase. Byli jsme hodně efektivní v útoku. Diváci viděli osm pěkných branek,“ stručně pravil Miroslav Tyl, vedoucí FK Junior Děčín.

První jarní ztrátu zaznamenal Heřmanov, který proti roudnickému béčku zažil bláznivý zápas. V prvním poločase dostal tři branky, v tom druhém ale vyrovnal a navíc lépe zvládl závěrečné pokutové kopy.

„Za druhý poločas si dva body zasloužíme, ten první byl z naší strany hodně tragický. Ta remíza asi odpovídá, domácí toho v prvním poločase tolik neměli, ale dali tři góly. Po změně stran jsme rychle snížili, Roudnice úplně odpadla a my jsme mohli klidně i vyhrát. Za stavu 3:3 tam šel Kamil Dančo sám na brankáře, ale nedal. Konečně jsme vyhráli penalty, dali jsme úplně všichni," řekl Radek Rojko, hrající heřmanovský trenér.

Páté utkání v řadě vyhrála Česká Kamenice, která tak drží šesté místo. Tentokráte zvládla utkání v Chabařovicích, kde zvítězila 3:1. „Zase je výsledek lepší, než samotná hra. Poločas jsme hráli o deseti, byl to poměrně vyrovnaný fotbal, ve kterém jsme asi měli více šancí a zaslouženě vyhráli. Ale výkon byl takový utrápený. Teď nás čekají těžší soupeři, tak uvidíme, jestli se naše výkony zvednou,“ pokrčil rameny Josef Rákosník, trenér České Kamenice.

„Nastoupili jsme v okleštěné sestavě, ale kluci, kteří nastoupili, se své role zhostili výborně,“ přidal svůj pohled brankář Chabařovic Lukáš Pícha. „První poločas jsme se snažili hrát po zemi, soupeře jsme přehrávali, z čehož pramenila červená karta pro něj. Druhá půle už ale v našem podání tak dobrá nebyla, přesto se nám podařilo srovnat a mysleli jsme i na otočení zápasu. Bohužel deset minut před koncem do toho vstoupil rozhodčí, který pískl spornou penaltu proti nám, zbytek zápasu jsme pak vůbec nezvládli a ještě jsme dostali dvě červené karty,“ mrzelo ho.

Poslední Union Děčín se nevzdává, na hostovickém hřišti urval po remíze 2:2 a nezvládnutém penaltovém rozstřelu jeden bod.„Bod bereme. Prohrávali jsme 0:2, navíc jsme hráli o deseti. Kluci ale bojovali, Pavel Kuthan dokázal vyrovnat. V závěru už jsme toho měli plné zuby, navíc přišla další červená karta. Bojujeme dál, i když by měly sestupovat tři týmy, takže ta naše ztráta je už velká. Teď máme doma Chabařovice, chceme vyhrát,“ zdůraznil Pavel Horáček, kouč děčínského Unionu.

„Co k tomu dodat. Csaplárova past sklapla,“ glosoval nepovedený výkon vedoucí hostovického celku Roman Löffler. „První poločas jsme byli lepší, ale pořád hledáme pořádného útočníka. Nevyužijeme spoustu šancí, navíc netrénujeme, takže nám chybí fyzička. Kolem 70. minuty vždy odpadneme, i proto zvládl náš soupeř i v deseti vyrovnat,“ přiznal na rovinu.