Vedoucí Šluknov začal jízdu za postupem parádně. Na hřišti slabých Trmic vyhrál Plaston drtivě 18:0! Pětkrát se trefil Mikula, hattrick přidali navrátilci Dobeš se Zárubou. „Do utkání jsme chtěli vstoupit dobře a vstřelit rychle gól. To se nám povedlo na výbornou a po pěkných akcích to bylo ve 35. minutě již 6:0. Ve zbytku utkání jsme nepolevovali v tempu a kvůli velké skupince fanoušků, jsme se snažili přidávat další góly,“ pronesl spokojený asistent trenéra Ladislav Čurgali starší. Šluknov tak navýšil náskok na druhé Hostovice už na deset bodů.

Tři body má také Union Děčín, který drží bronzovou příčku. Fotbalisté z Bynova doma porazili 3:1 Chlumec. Dvakrát se trefil elitní střelec Murdych, jednou Galaš. Trenér Jirásek tak zažil vítěznou premiéru. „Ve druhé půli nám malinko došla šťáva a výkon z prvního poločasu tak byl mnohem kvalitnější. Bylo tam ale vidět srdíčko, a to se cení stejně jako produktivita našich útočníků a kvalitní obranná hra celého týmu,“ pochvaloval si vedoucí týmu Libor Eichelmann.

Dobkovice ještě pět minut před koncem držely ve Svádově remízu 1:1. Pak je ale rozesmutnil svým druhým gólem Pittner. Svěřenci Zdeňka Štola tak domů odjížděli s prázdnou. „Typicky remízové utkání. Klíčové bylo, že jsme za stavu 1:1 nedali stoprocentní šanci a domácí vzápětí šťastně rozhodli. Měli jsme územní převahu, Svádov defacto jen nakopával na rychlého útočníka. A to mu vyšlo. My jsme také nebyli kompletní, což mohlo náš výkon ovlivnit,“ litoval dobkovický trenér. 

Silně nekompletní Jiříkov prohrál s Hostovicemi 1:5. Navíc dohrával bez vyloučeného kapitána Zdeňka Bajana. „Chybělo nám hodně kluků ze základu, na začátku nás Hostovice přehrávaly. Za stavu 2:1 jsme se snažili vyrovnat, ale vyloučení nás poslalo do kolen. Chtěl bych i tak všem poděkovat, včetně brankáře,“ hlesl jiříkovský fotbalista Jan Turiščev. 

Březiny si sypou popel na hlavu, v Chabařovicích prohrály zbytečně 2:4 a nadále jsou v tabulce až na jedenáctém místě. „Soupeř byl hratelný, měl podobnou kvalitu, jako my. Ovšem z pěti střel na branku dal čtyři góly, my jsme naopak další šance nevyužili. Nepodržel nás moc brankář a nebyli jsme schopni dát branku ani z malého vápna. Zbytečná porážka,“ zlobil se kapitán Březin Daniel Šindelář. 

V dalším kole hraje Jiříkov s Unionem, Dobkovice hostí Hostovice, Březiny pak Meziboří a Šluknov Dubí. 

Svádov – Dobkovice 2:1 (0:0) Branky: Pittner 2 – Doksanský. Rozhodčí: Vacek. ŽK: 1:3. Diváci: 60.

Chabařovice – Březiny 4:2 (3:2) Branky: Kolenatý, Veselý, Habrdle, Jaslo – Šindelář, Štalcer (PK). Rozhodčí: Sabo. ŽK: 2:1. Diváci: 70.

Union Děčín – Chlumec 3:1 (2:0) Branky: Murdych 2, Galaš – Urban. Rozhodčí: Mollinger. ŽK: 2:1. Diváci: 80.

Trmice – Šluknov 0:18 (0:8) Branky: Mikula 5, Dobeš 3, Záruba 3, L. Čurgali ml. 2, Mládek, Švec, vlastní Jaroš, J. Čurgali, L. Čurgali st. Rozhodčí: Topinka. Bez karet. Diváci: 30.

Hostovice – Jiříkov 5:1 (2:1) Branky: Černohorský, Máček, Veselý, Štolba, Štorc – M. Šolc. Rozhodčí: Vlk. ŽK: 2:3. ČK: Z. Bajan (J). Diváci: 60.