Šluknov totiž řádil na hřišti Neštěmic, vyhrál tam 4:0 a je pátý. Rumburk naopak padl doma 2:3 s Bílinou a krčí se na třinácté příčce.

„Domácí měli opticky navrch, tlačili se na nás. Ale nás podržel brankář Janda. Spoléhali jsme na rychlé protiútoky. A to nám vyšlo. Derby chceme vyhrát a pak taky něco přivézt z venkovních zápasů. Rádi bychom se drželi v tabulce nahoře, abychom měli případně o co hrát,“ řekl jasně trenér Šluknova Aleš Gall.

Špatný první poločas přivál Rumburku další ztrátu. Svěřenci Josefa Rákosníka selhali na vlastním trávníku, proti Bílině neurvali ani jeden bod. „Zase jsme odehráli první poločas, stejně jako minulý domácí zápas, špatně. Bez pohybu, nasazení, hodně zkažených přihrávek, prostě to s fotbalem nemělo nic společného. Navíc ještě vyrábíme tak hloupé individuální chyby, ze kterých nás soupeři potrestají. Do druhé poločasu jsme vstoupili úplně jinak, rychle vyrovnali ,ale další hrubka obránce darovala hostům zase lacinou branku,“ kroutil hlavou rumburský kouč Josef Rákosník.

Ten má tak před derby plnou hlavu starostí. „Hráči sami chtěli hrát zápasy brzo ráno, ale očividně to některým hráčům nesvědčí a to z různých důvodů! Zase si musíme některé věci mezi sebou vyříkat, takhle to dál nejde. Samozřejmě není ideální, když skoro půlka mužstva je v týdnu mimo tréninkový proces,“ dodal.