Tři body vybojovala Modrá, která přivezla cenné vítězství ze hřiště Horního Jiřetína. To jim vystřelil dvě minuty před koncem Ahmed.

„Před zápasem bychom brali bod, tři jsou hodně zlaté. Horní Jiřetín je doma silný a také to na hřišti ukazoval. Z herního hlediska to ale nebyl z naší strany dobrý zápas, nicméně herní nepřesnosti jsme dokázali dohnat bojovností a chutí po vítězství. Příští kolo nás čeká doma nováček z Domoušic, který doma ukázal své kvality. Pokud by se nám podařilo potvrdit tuto venkovní výhru, byl by to dobrý začátek sezóny,“ má jasno kapitán Modré Martin Fejfar.

Horní Jiřetín – Jiskra Modrá 2:3 (1:1)

Branky: Svoboda 2 – L. Stožický, Polák, Ahmed. R: Oborník. ŽK: 2:2. ČK: Polcar (HJ). Diváci: 100.

Modrá: Matějka – Uka, M. Fejfar, Vaněk, Michalec – T. Fejfar – Sokol, Polák (80. Macko), Šotola (62. Mayerhofer) – Ahmed, Stožický.

Úvodní duel pořádně zhořkl jílovským fotbalistům. Tým z Děčínska si ze hřiště nováčka z Domoušic odvedl porážku 5:1. Nutno dodat, že hosté si v zápase vybrali pořádný kopec smůly.

„Dvě penalty, vyloučení. Byl to zápas blbec, snad jsme si to vybrali do dalších kol. Výsledek neodpovídá dění na hřišti, bylo to pro nás kruté,“ kroutil hlavou kouč Jílového Pavel Salava.

Klíčová situace přišla po čtvrt hodině hry, kdy byl po ruce vyloučen Ondřej Michl, vzápětí proměnil penaltu Junek. „Co se týče bojovnosti a nasazení vlastně nemám klukům co vytknout. Myslím si, že Domoušice budou patřit k těm slabším soupeřům,“ dodal na závěr jílovský trenér.

Sokol Domoušice – FK Jílové 5:1 (1:0)

Branky: Exner 2, Junek (PK), Holman (PK), Hankocy – Šindelář. R: Zitko. ŽK: 1:2. ČK: Michl (J). Diváci: 200.

Jílové: Smutný – Hošek (35. Doubek), O. Michl, Gaher, Reichelt – Kolář (19. Farkaš), Šindelář, Feledi (75. Kudrna), Vait – Bílek, Just (75. Horyna).