„Jednalo se sice o 19. ročník, ale kdyby nám covid nezhatil loňský ročník, byl by to letos již 20. ročník.  Celkově je to smutné výročí, kdy nás navždy Pepik opustil,“ smutně pravil Roman Smejkal, předseda SK Velký Šenov.

Přípravou se zabývalo celé vedení SK, hráči A týmu i žáčků. „Pomáhali hasiči i kluci od tenistů, za což všem patří velké díky. I když jsme na přípravu měli zhruba jeden měsíc, tak se nám podařilo zajistit na tento turnaj dvanáct týmů z celé České republiky,“ pokračoval Smejkal.

Na turnaj nakonec dorazily týmy: FK Varnsdorf 2008, 2009, 2010, FK Ústí nad Labem A +B, Slovan Frýdlant, FK Jablonec nad Nisou, Union Čelákovice, SK Lipová, SK Šluknov, FK Mikulášovice a samozřejmě domácí SK Velký Šenov.

Hrálo se na třech hřištích hlavní hrací plochy, uzpůsobených pro hru pěti hráčů v poli a jednoho brankáře. V dopolední části turnaje se odehrálo 12 kol zápasů ve 2 skupinách, ze kterých vzešlo šest postupujících týmů do zlaté a šest týmů do stříbrné odpolední skupiny. Ve zlaté skupině se odehrály další zápasy o umístění do šestého místa, ve stříbrné o 7. – 12. místo. Mezi poslední čtyři týmy postoupila obě mužstva z Ústí, doplněné kluky z Jablonce a Čelákovic. Do finále postoupili žáčci Čelákovic a Ústí n. Labem A.

Vítězem turnaje se nakonec stalo mužstvo FK Ústí nad Labem A, které ve vyrovnaném finále porazilo Čelákovice 2:0. Třetí místo nakonec pro sebe urval FK Jablonec. Všechny týmy obdržely hodnotné ceny včetně krásných skleněných pohárů pro vítěze družstev a menších pohárů pro nejlepšího hráče, střelce a brankáře.

„Po celý den bylo pro kluky připraveno kvalitní občerstvení, ať už v místní kantýně, nebo u stánku s pitím a ovocem zdarma, které bylo připraveno v jednom z velkých postavených stanů, zapůjčených městem Velký Šenov. Osvěžení zajistila vodní mlha instalovaná na jednom ze stanů, puštěný postřikovač na zavlažování hřiště a místní hasiči, kteří zapnuli vodní fontánu. O přestávce byl pro všechny účastníky zajištěn oběd v místním bistru na náměstí a v restauraci U Jelena, což si všichni velmi pochvalovali. Každý z týmů obdržel také balíček nanuků.  O zábavu bylo postaráno fotbalovými šipkami, kde si každý hráč mohl vyzkoušet své schopnosti a nejlepší v této zábavě byli také oceněni. O přestávce byla připravena soutěž pro trenéry všech účastníků, jejichž vítěz byl také oceněn maličkostí od organizátorů,“ doplnil Smejkal.

„Poděkování patří všem organizátorům turnaje a především sponzorům, bez kterých bychom tento turnaj nemohli pořádat v takové kvalitě.  Doufáme, že si turnaj všichni užili a těšíme se na další, tentokráte již 20. ročník turnaje,“ dodal předseda SK Velký Šenov.