„Měli jsme jasný cíl – vyhrát za tři body. A to se jasně potvrdilo, o zaslouženém vítězství jsme rozhodli už v prvním poločase,“ pochvaloval si vedoucí Junioru Děčín Miroslav Tyl.

„Bohužel jsme doplatili na produktivitu v koncovce. Hosté vlastně měli v prvním poločase čtyři šance a dali čtyři góly. Po změně stran jsme měli hodně šancí, ale bohužel,“ kroutil hlavou trenér České Kamenice Pavel Mokráček.

Hosté první poločas vyhráli 4:0, po změně stran pak nesmírně důležité tři body udrželi. „Smutné na tom je, že Junior tu nepředvedl žádný parádní fotbal. Ale my byli ještě horší. Chování některých hráčů na hřišti bylo doslova trapné, vrcholem byli Mysliveček s Černým. Už se modlíme, aby byl konec sezony. Poslední dva zápasy nás čekají první a druhý tým tabulky,“ dodal Mokráček.

Zatímco jeho parta prožívá tragické jaro, ve kterém vybojovala jen tři body, Junior v závěru sezony boduje a nadále živí naděje na záchranu. „Máme před sebou dva těžké zápasy, které musíme zvládnout. Pokud oba vyhrajeme, budeme zachráněni,“ uzavřel vše Tyl.

Boj o záchranu vrcholí, o jedno místo bojují hned tři týmy

Do konce fotbalové I.A třídy zbývají dva zápasy. Ve skupině A už prakticky známe pět týmů, které mohou slavit záchranu. Posledním nesestupovým místem je šestá příčka. Aktuálně na ní sedí Střekov, který má 37 bodů. Ten ale nezvládl dohrávku v Neštěmicích (1:4) a jen jeden bod zpátky na něj ztrácí duo Rumburk – Junior Děčín. „Lepší“ los má Junior, který nejprve doma hostí Střekov, za dva týdny se představí v Rumburku. Pokud oba zápasy vyhraje, zachrání se. Rumburk v dalším kole jede do Bohušovic, které už jsou ze hry o záchranu. Střekov navíc končí sezonu doma proti Oldřichovu, který ještě může v posledním kole bojovat o postup. K sestupu do I.B třídy už jsou dávno odsouzeny další dva celky z Děčínska – poslední Benešov, který má problémy dohrát sezonu a Česká Kamenice, která na jaře vyhrála jenom jednou.