„Myslím si, že jsou to zasloužené body. Domácí se na nás dobře připravili, měli opticky navrch, ale bez vyložených šancí. Chtěli jsme po dvou porážkách zabrat a to se povedlo. Navíc v derby, to se počítá. Konečně jsme zlepšilo obrannou fázi, bohužel nás ale trápí neproměňování šancí,“ zhodnotil vše kapitán a stoper Modré Martin Fejfar.

To domácí byli hodně zklamaní, v tabulce jsou stále na dvou bodech. „Výsledek je pro nás jedno velké zklamání. Myslím si, že jsme sedmdesát minut zápas kontrolovali. Pak neuhlídáme standardku a v závěru se naše obrana zbytečně rozestoupí. Je to velká škoda, soupeři ale gratuluji, ten konec odehrál hodně zkušeně. Zase jsme doplatili na vlastní chyby, hodně nás to mrzí. Fotbalový projev byl dobrý, ale to nám není nic platné,“ podotkl jílovský kouč Pavel Salava.

Jeho svěřenci získali za pět kol dva body a krčí se na předposlední místě. „Start do soutěže se nám nepovedl, bohužel nám na hřišti chybí zkušenější hráči. Právě v derby musel střídat Michl s Justem, ti by v závěru byli znát,“ dodal Salava.

FK Jílové – Jiskra Modrá 1:2 (0:0) 

Branky: Bílek – Uka, Macko. R: Krutina. ŽK: 3:4, 200 diváků.

Jílové: Smutný – Vait, Michl (46. Hošek), Gaher, Doubek – Farkaš, Šindelář, Feledi, Kolář – Bílek, Just (73. Červenka).

Modrá: Matějka – Uka, Fejfar M., Vaněk, Michalec – Fejfar T. – Stožický (66. Mayerhofer), Polák (53. Sokol), Šotola – Ahmed, Macko.