Postupové oslavy si tak trochu zkazil první Šluknov, který si v Krupce proti Unčínu uřízl po debaklu 2:9 tak trochu ostudu. „Nepovedlo se nám to, mělo to několik příčin. Výkon v tomhle zápase se vlastně nedá moc hodnotit. Přesto si myslím, že jsme nemuseli obdržet tolik branek, bylo tam velké množství individuálních chyb, které to domácím usnadnily,“ zhodnotil vše asistent šluknovského trenéra Ladislav Čurgali.

V Březinách se hrálo derby, které už vlastně nic neřešilo. Dva body po remíze 3:3 a lépe zvládnutém penaltovém rozstřelu nakonec odvezl Union Děčín. Ovšem ani jeden tým se nakonec nevyhnul sestupu a na podzim si zahraje okresní přebor. „K záchraně nám nakonec chyběly tři body a když si promítneme průběh jarní sezony, zřejmě nejvíce nám ublížila prohra v Jiříkově, který byl rozhodně hratelný, ale pořádně jsme se nesešli a v jedenácti to prostě nešlo,“ litoval vedoucí Unionu Libor Eichelmann.

Březiny na jaře bojovaly jak to jen šlo, nakonec však skončily až na devátém místě. Osmé místo pak patří Dobkovicím, které se loučily s krajskou soutěží jasnou výhrou 10:2 nad Dubím. Svěřencům Zdeňka Štola na záchranu chybělo pár bodů.

„Samozřejmě jsme hodně zklamání, věřím, že máme kádr na krajskou soutěž. Bohužel jsme ztratili zbytečně body s týmy, které byly pod námi. A to nakonec bohužel rozhodlo,“ smutnil dobkovický kouč.

Jiříkov v posledním zápase doma prohrál se Svádovem vysoko 1:8 a uzavřel tak symbolicky velmi nepovedenou sezonu. Spartak bez zimní přípravy na jaře ztrácel síly, celkově posbíral jen 28 bodů a z jedenáctého místa také sestupuje do okresního přeboru.