Vilémov zvládl derby, když díky Havlovi udolal 1:0 nepříjemné Jílové. Svěřenci Vlastimila Choda jsou na dohled druhého místa, na které ztrácejí pouhé tři body.

„První poločas byl trochu ospalejší, ale podařilo se nám vstřelit úvodní branku, což nám prospělo. V tom druhém jsme měli více brankových možností, ale i přes jejich neproměnění nás to nemusí mrzet. V defenzívě jsme byli totiž stoprocentní, jsme rádi za čisté konto a samozřejmě vítězství. Start do jara se nám vydařil,“ usmál se Chod.

„Za mě vyrovnaný zápas, který rozhodla jedna chyba, kterou tam zbytečně vyrobil Feledi. V poli to bylo vyrovnané, šancí moc nebylo. Domácí je měli hlavně na konci, kdy jsme to otevřeli,“ ohlédl se za utkáním Ondřej Barilla, kouč Jílového.

To ve třech zápasech dalo jedinou branku. „Střelecky se trápíme, míč zbytečně držíme, musíme být prostě rychlejší. Naštěstí nám to klape v obraně,“ dodal Barilla.

Poslední místo patří Modré, která doma proti Srbicím nepřekvapila a prohrála 0:3. Jiskra je na jaře v útoku bezzubá, stále čeká na první vstřelený gól. „Zase jsme měli problémy se sestavou, takže jsme si museli půjčit jednoho kluka z Chlumce. Hosté vyhráli zaslouženě, skvěle to tam dirigoval Pimpara. Nám se nedaří, výkon nebyl dobrý, chybí mezihra. Na hřišti vázne komunikace, hlavně u našich cizinců,“ kroutil hlavou Ladislav Michalec, vedoucí Modré.

„Samozřejmě nám chybí góly, pak nemůžeme vyhrávat. Jsme poslední, ale bojujeme. Teď máme doma Vilémov a pokusíme se ho překvapit,“ dodal Michalec.

Vítěze v úvodu jara provizorně vede Michal Salák, neboť tradiční srbický trenér Michal Luger je se zdravotními problémy v nemocnici. „Tento týden ještě trénovat nebudu, uvidíme, jak to bude v sobotu s Kadaní,“ řekl bývalý gólman, který už byl propuštěn z jednotky intenzivní péče.

Stap Vilémov - FK Jílové 1:0 (1:0)

Branka: Havel. R: Živnůstka. ŽK: 1:4, 155 diváků. 

Vilémov: Vaňák – Honců, Jirchář, Šmalc ml., Snášel – Zima, Rybář (80. Štefan), Filip, Havel, Jetmar (60. Demeter) – Kučera.

Jílové: Smutný - Reichelt, Gaher, Líbal, Doubek - Feledi, Příhonský, Sobíšek (70. Kiňo), Žáček - Bílek (54. Červenka), Just. 

Modrá - Srbice 0:3 (0:1)

Branky: Egrt 2 (1 z PK), Švábenský. R: Krutina. ŽK: 0:3, 100 diváků. 

Modrá: Matějka - Vaněk, Turbák, Šotola, Donkor, Weber (49. Stožický), Rohla, Tvrz, Omovie, Šmalcl, Akono.