Modrá sice dala v Modlanech tři branky, přesto prohrála a stále ještě nemá stoprocentní záchranu. Vilémov pak doma nečekaně nestačil na Jílové a spadl na třetí místo. Hosté jsou třináctí a přiživili své záchranářské naděje.

NEDAŘILO SE

Vilémov v týdnu doma v rámci dohrávky vybojoval proti Hornímu Jiřetínu dva body a vrátil se na druhé místo. O něj ale přišel, když doma prohrál 1:3 s Jílovým. Výhru hostu dirigoval Pícha, který se blýskl hattrickem. „Zápas nám prostě nevyšel. Mrzí nás to, přišli jsme zase o druhé místo. V prvním poločase si hosté vypracovali více šancí, po našem vyrovnání jsme otevřeli hru. Ale místo vedení nás dvakrát potrestal hostující kanonýr Pícha. Rozhodně nešlo o „výpomoc“ hostům, klukům se to prostě nepovedlo,“ smutnil vilémovský manažer Libor Sklenář.

BOJOVNÝ VÝKON

Naopak Jílové se tetelilo blahem, tři body se v boji o záchranu zatraceně hodí. „Jeli jsme do Vilémova prakticky v jedenácti lidech a tomu uzpůsobili taktiku. Kluci makali, k zápasu přistoupili poctivě. Když domácí vyrovnali, vypadalo to, že nás zlomí. Ale kluci vydrželi a navíc zápas rozhodli. Zachráněni ještě nejsme, ale pokud v neděli prohrály Dobroměřice v Lounech, mělo by nám stačit jedno vítězství,“ zdůraznil kouč Jílového Pavel Salava. Dobroměřice opravdu v Lounech prohrály (1:6), Jílové má na ně tříbodový náskok.

ZBYTEČNÁ PENALTA

Ještě v poslední minutě držela Modrá v Modlanech remízu 3:3. Hosté ale plichtu neudrželi, Baníku podlehli 3:5 a stále ještě nejsou zachráněni. „První poločas z naší strany nebyl špatný. Po změně stran jsme drželi míč více na svých kopačkách, Modlany čekaly na chybu. A my je bohužel udělali. Za stavu 3:3 přišla od nás zbytečná penalta, tou domácí rozhodli. Záchranu máme stále ve svých rukách. Teď musíme doma porazit Brnou, abychom pak nemuseli v Perštejně bojovat o všechno,“ řekl kapitán Modré Martin Fejfar.

V dalším kole hostí Jílové doma Baník Modlany, Vilémov se představí na hřišti Dobroměřic a Modrá doma přivítá Brnou.

Stap Vilémov – FK Jílové 1:3 (0:1) Branky: Havel – Pícha 3. R: Doubek. ŽK: 1:4. Diváci: 195.
Vilémov: Dvořák – Luňák, Jirchář, Kurel, Jindřich – Malec, Havel, Hoke, Honců (52. Ruszó), Buryánek (75. Čuda) – Kučera.
Jílové: Smutný – Reichelt, Florián, Gaher, Michl – Kolář, Bílek, Feledi, Vosecký – Just, Pícha.

Modlany – Modrá/Hrobce 5:3 (2:2) Branky: Dolejška 2 (1 z PK), Blažek 2, Džuban – Ahmed, Macko, Polák. R: Rouček. ŽK: 0:1. Diváci: 100.
Modrá: Matějka – Uka, Fejfar M., Šmalcl, Pražák – Fejfar T. – Šotola (60. Stožický), Polák, Čisár – Macko, Ahmed.