Vedoucí Šluknov zajížděl na půdu druhého Svádova. Po bezbrankové remíze pak lídr soutěže nezvládl penalty, stále má ale jedenáctibodový náskok. „Tenhle zápas nás nezastihl v dobrém rozpoložení. Musíme objektivně přiznat, že tento zápas jsme nebyli lepším týmem, soupeř měl asi více velkých šancí, tak bod musíme tentokrát brát. Musíme si zápas rozebrat a vyvarovat se těmto chybám. Bereme to jako varování před těžkým programem, který nás v následujících týdnech čeká,“ přiznal asistent trenéra Šluknova Ladislav Čurgali.

Zajímavé derby se hrálo v Bynově, kde domácí Union přivítal Dobkovice. V zápase, ve kterém padlo osm žlutých a jedna červená, kterou dostal dobkovický Příhonský, nakonec hosté slavili výhru 3:2. „Nezachytili jsme začátek, kdy nám hosté dali po našich chybách dvě branky. Do poločasu jsme srovnali, ale po změně stran přišla další chyba, kdy Dobkovice proměnily rychlý brejk. Ačkoliv jsme hráli přes dvacet minut přesilovku, vyložená šance tam nebyla. Hosté nakonec byli o ten jeden gól lepší,“ uznal vedoucí Unionu Libor Eichelmann.

Union je pátý, Dobkovices jednobodovou ztrátou sedmé. „Bylo to typické derby, vyhecované, důrazné. Jak je v Bynově zvykem. Myslím si, že jsme byli fotbalovější, v poločase jsme měli dát daleko více branek. I když jsme pak dohrávali o deseti, domácí se do šance nedostali. My to mohli pojistit. Nakonec jsme to udrželi a zaslouženě vyhráli,“ pochvaloval si dobkovický trenér Zdeněk Štol.

Jiříkov díky proměněné penaltě Marka Šolce přivezl z Chabařovic důležité vítězství 1:0. „Sešli jsme se v dobré sestavě a podle mě jsme byli lepším týmem. Penalta byla jasná, domácí od té doby znervózněli, faulovali a vytvářeli tlak na rozhodčího. Závěr už se dohrával v nervózní atmosféře. Pro nás je to super vítězství,“ řekl spokojený kapitán Jiříkova David Šolc. Spartak je devátý.

Březiny bohužel nenavázaly na výhru proti Meziboří, s Unčínem padly 2:5 a zůstávají jedenácté. „Prohráli jsme si to sami. Domácím jsme darovali dvě penalty. Hlavně ve druhém poločase jsme je přehrávali, ale za stavu 2:3 místo vyrovnání soupeř dvakrát udeřil. Tohle jsme měli vyhrát. Bohužel v tom nebyl dostatečný důraz, od celého týmu mi chyběla také větší chuť. Situace není lehká, ale o záchranu se budeme rvát až do konce,“ zdůraznil kapitán Březin Daniel Šindelář.

Union Děčín – Dobkovice 2:3 (2:2) Branky: Murdych, Galaš – R. Štol, Kutzler (PK), Příhonský. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 3:5. ČK: Příhonský (D). Diváci: 70.

Unčín – Březiny 5:2 (3:2) Branky: Netušil (PK), Mokriš, Trojan (PK), Pokorný, Klíma – Závěšický, Šohaj. Rozhodčí: Menšík. ŽK: 1:2. Diváci: 40.

Svádov – Šluknov 1:0 PK. Rozhodčí: Provazník. ŽK: 2:1. Diváci: 50.

Chabařovice – Jiříkov 0:1 (0:0) Branka: M. Šolc (PK). Rozhodčí: Kloub. ŽK: 4:2. ČK: Veselý (Ch). Diváci: 40.