Junior se představil na půdě třetího Svádova a domů si odvezl cennou výhru 1:0. „Museli jsme si více máknout, ale tři body jsou zasloužené. V prvním poločase jsme byli lepší, po změně stran se to vyrovnalo. Ale celkově jsme měli více šancí a za výhru jsme samozřejmě rádi,“ přiznal vedoucí Junioru Miroslav Tyl.

DEVĚT BRANEK

Zajímavé derby bylo k vidění v České Kamenici. Domácí fotbalisté nakonec přestříleli Benešov nad Ploučnicí :5:4.

„Zasloužené vítězství, hlavně za ten první poločas. V tom druhém jsme hlavně v závěru přestali hráč náš fotbal. Naštěstí kluci náskok udrželi,“ podotkl trenér České Kamenice Pavel Mokráček, kterého udivilo vyloučení Kozelka. „Nepochopil jsem to. Trefil asi životní gól a běžel slavit s praporkem před diváky. A dostal druhou žlutou. Celkově rozhodčí nepískal dobře,“ dodal.

Benešov připsal čtvrtou porážku o jeden gól a je přikován na dně tabulky. „Prospali jsme první poločas. Sráží nás velké chyby. Musíme holt někde překvapit, třeba Křešice,“ hořce pravil předseda Miloslav Kougl.

DOČKALI SE

První dva body doma vyválčil nováček z Heřmanova, který po remíze 4:4 s Vaňovem zvládl lépe pokutové kopy. „Před zápasem jsme chtěli tři body, ale jelikož jsme v poločase prohrávali 2:4, bereme nakonec i ty dva. Celkově to byl otevřený fotbal, šance byly na obou stranách. Remíza to byla vlastně zasloužená,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Vladimír Vašák.

Další debakl schytal Union Děčín, který prohrál na hřišti Chlumce 2:9. V tabulce tak má jediný bod a už třicet inkasovaných branek. „Hráčům, kteří na hřišti bojovali, nelze nic vyčítat. Shodou náhod a nepřízně osudu nás je momentálně jak do mariáše a musíme jen doufat, že se situace zlepší již tento týden, kdy hrajeme proti Heřmanovu,“ hlesl vedoucí Unionu Libor Eichelmann.