Ačkoliv počasí bylo vynikající, nad všemi týmy z okresu, které hrají I.A třídu, se stáhla mračna.

První porážku v sezóně zaznamenal Junior Děčín, který prohrál v Neštěmicích vysoko 2:6. Přitom v poločase díky dvěma trefám Betyára držel dvoubrankový náskok. „I když jsme nebyli kompletní, první poločas byl v naší režii. Bohužel ve druhém přišel obrat,“ kroutil hlavou vedoucí Junioru Miroslav Tyl.

Trenér Milan Vlček, kterému chyběl třeba i brankář Radim Novák, jen smutně koukal, jak Neštěmice rychle otáčejí skóre. „Během jedenácti minut jsme prohrávali. Hráči byli otřeseni a domácí byli na koni. Porážka je sice krutá, ale zasloužená,“ uznal Tyl.

KOZELEK SELHAL

Na první vítězství stále čeká Česká Kamenice. Loni bronzový tým soutěže neodehrál v Chuderově špatný zápas. Přesto na hřišti nováčka prohrál 1:2.

„Asi deset minut před koncem rozhodla individuální chyba Josefa Kozelka. Je škoda, že zrovna tak zkušený hráč vyrobil hrubku, kterou šikovný Soukup využil. Pak už nebyly síly na vyrovnání,“ hlesl zklamaný trenér Pavel Mokráček.

Jeho tým má zatím jeden bod a horní polovina tabulky mu rychle uniká. „Víme, že už musíme bodovat. Hra není špatná, ale trápíme se v koncovce. Chybí nám třeba branky Romana Macha, který měl dvě příležitosti. Navíc příští zápas zase nebudeme hrát doma, ale v Proboštově. To také není ideální. Ale musíme věřit a zabrat. Nic jiného nám nezbývá,“ má jasno Pavel Mokráček.

Poprvé vyšli střelecky naprázdno, tudíž nemohli pomýšlet na body. Fotbalisté Rumburku prohráli v Libouchci 0:3 a zůstávají se třemi body na devátém místě. „Byl to zápas blbec. I proto, že na lavičce byli pouze dva brankáři,“ hořce se usmál trenér Jaroslav Trégr. „První branka, kterou dali domácí, byla důležitá. Po změně stran pak chyboval brankář Ticháček, a to nás zlomilo. Prohráli jsme zaslouženě. Škoda, že jsme nebyli kompletní,“ uzavřel vše.

Fotbalisté Benešova na Oldřichov rychle vlétli a díky kapitánu Kolářovi šli do vedení. Pak už ale střílel góly pouze favorit, který u Ploučnice nakonec vyhrál 3:1. „Je pravda, že v prvním poločase hosté byli lepší a měli více šancí. Zaslouženě to otočili na 2:1,“ sportovně přiznal předseda klubu Miroslav Kougl.

Domácí po změně stran chtěli vyrovnat. Ale bohužel. „Dali jsme tyčku, netrefili prázdnou branku. Hosté pak udeřili z ojedinělého brejku,“ smutně podotkl. „Hra není špatná, ale chybí nám body,“ dodal na závěr předseda aktuálně posledního týmu tabulky.

Neštěmice – Junior Děčín 6:2 (0:2) Branky: Taverna, Urbánszký, Čermák (PK), Pek, Martínek, Česlák – Betyár 2. R: Karrmann. ŽK: 2:4. Diváci: 150.
Děčín: Němec – Končel, Kabátník, Máša, Slykhouski – Jakubec, Mezsároš (80.Rýdl), Páša, Lhoták – Řezníček, Betyár.

Libouchec – Rumburk 3:0 (1:0) Branky: Wild, Černohorský, Novák. R: Budský. ŽK: 2:1. Diváci: 80.
Rumburk: Ticháček – Trégr, Pokorný, Adamec, Černý – Burda, Pilko, Hejduk (86. Bednář), Kolár, Demeter – Chlada.

Chuderov – Č. Kamenice 2:1 (1:0) Branky: Moučka, Soukup – Černý. R: Maleček. ŽK: 2:5. Diváci: 100.
Kamenice: Marek – P. Vaněk, Černý (46. J. Kozelek), R. Mach, Švanda – Gaher, M. Mach, Mitruška, Braun – Hodač, Jírava (80. Zeman).

Benešov n. Pl. – Oldřichov 1:3 (1:2) Branky: Kolář – Hrubý, Sedláček, Svoboda. R: Cvachoušek. ŽK: 2:3. Diváci: 90.
Benešov: Beneš – Veselý, Horvát, Knespl, Hnízdo – Malý (57. Jäger), Mottl (41. Pařízek), Kolář, Hora – Polanský (63. Hadrava), Pop (90. Štecher).