První Šluknov, který stále hlásí velkou marodku, vydoloval v Chlumci cenné vítězství 2:1. Čtyři kola před koncem tak má na druhý Svádov náskok osmi bodů a je velmi blízko postupu do vyšší soutěže. „Hodně nás podržel brankář Janda. Šance jsme přežili a sami dali dvě branky. Pak Chlumec snížil, závěr byl nervózní. Bylo to ubojované vítězství, kluci zaslouží pochvalu,“ přiznal asistent šluknovského trenéra Ladislav Čurgali.

Důležité domácí utkání nezvládl Union Děčín, který doma dostal od Hostovic lekci a prohrál 1:5. „Kromě první patnáctiminutovky to byla z naší strany pouze parodie na pohyb a fotbal. Hosté byli všude první a s balónem si rozuměli diametrálně rozdílně od našich hráčů. Nedali nám čuchnout a my jsme si to ani nezasloužili. Takhle se o záchranu rozhodně nebojuje,“ zlobil se vedoucí aktuálně šestého týmu Libor Eichelmann.

Ještě v 72. minutě vedly Dobkovice nad Unčínem 2:0. Pak ale přišel kolaps, čtyři branky domácích a velmi bolestná ztráta pro svěřence Zdeňka Štola. „Bohužel hlavní sudí Karásková z toho nakonec udělala pěkný guláš. Je to ale naše chyba, když jsme se soustředili na diskuze a bohužel jsme vypadli ze hry. Je smutné, že utkání na konci vedla tak kontroverzně. Těžko říct, jestli v tom byl nějaký zájem. Náš hráč byl vyloučen za zakopnutí míče,“ kroutil hlavou dobkovický kouč Zdeněk Štol.

Březiny si doma s chutí zatrénovaly, proti Trmicím, které jsou v soutěži jasně nejslabším týmem, si zastřílely a vyhrály 18:0. Hned devětkrát trefil kapitán Šindelář. „To se mi asi nikdy nepovedlo. Bylo to jednoznačné utkání, mohli jsme si zkusit v podstatě to, co jsme chtěli. Další šance jsme nedali. Pokud by nesvítilo sluníčko, tak se ani nezpotíme,“ podotkl Daniel Šindelář.

V křeči dohrává sezónu Jiříkov. Spartak, který musel opět lepit sestavu, doma prohrál s Velkým Březnem 2:4. A prakticky už vyhlíží konec sezóny. „Je to pořád dokola, dokážeme hrát zhruba do 50. minuty. Pak postupně odpadáme a soupeř zápas otočí, nebo rozhodne. Teď nás čeká derby proti Šluknovu, doufám, že to nebude ostuda a odehrajeme slušný zápas,“ říkal zraněný kapitán Jiříkova David Šolc.