I když má tým z Děčínska dohrávku v Klášterci k dobru, uvědomuje si, že na jaře ho ještě čeká hodně práce. „Nemůžeme být s podzimní části spokojení. Chtěli jsme se pohybovat ve vyšších patrech tabulky. A příčiny? Tristní docházka na venkovní zápasy a také dvě velmi nešťastné porážky na domácím trávníků,“ zdůraznil prezident klubu David Dvořák.

Pravdou je, že podzimní venkovní zápasy Rumburku byly opravdu žalostné. „Jako by se klukům nechtělo jezdit ty dálky, které vznikly po letní reorganizaci. Nejhorší bylo to, že jsme jenom v pátek čekali, kolik dorazí omluvenek. Tohle musíme změnit už v zimní přípravě,“ má jasno.

Rumburk aktuálně čeká na svého nového trenéra. Josef Rákosník, který seděl na lavičce v první polovině sezóny, odešel do České Kamenice.

„Definitivně jsme se s nikým ještě nedomluvili. Ale máme dvě, nebo tři jména vytipované. Máme připravený i krizový plán, kdyby nám jednání nevyšla. Zimní přípravu jsme už začali, úvodní trénink jsem vedl já, ten poslední jsme museli díky nemoci několik hráčů zrušit,“ prozradil Dvořák.

V klubu také skončil člen výboru a bývalý předseda klubu Jaroslav Červinka. „Tak tohle už bylo jasné dlouho dopředu. Ale rádi bychom pana Červinku stále měli do klubu zapojeného. Takového člověka nechcete ztratit,“ podotkl s úsměvem.
Velké změny v hráčském kádru nejsou v Rumburku na pořadu dne. „Nikdo neodešel, z Krásné Lípy se vrací Milan Matulík. Dále bychom chtěli přivést dva, nebo tři hráče, abychom náš kádr rozšířili. Nechceme prostě opakovat situace z těch venkovních podzimních zápasů,“ pokýval Dvořák hlavou.

Rumburk si musel zvykat na nové soupeře, ale také na daleké zájezdy. Třeba dvouhodinové cesty na Chomutovsko. „Je pravda, že soutěž má větší kvalitu. Ale některé cesty na venkovní zápasy byly šílené. Musíme poděkovat Klášterci, který s námi komunikoval a už ve čtvrtek oznámil, že nebude mít asi hratelné hřiště. Nedovedu si představit, že bychom tam dvě hodiny jeli, rozhodčí řekl, že terén je špatný a zase bychom dvě hodiny jeli nazpátek,“ konstatoval.

Cíle Rumburka v jarní části jsou jasné. „Chceme se zachránit a posunou se v tabulce do klidnějších pater. Od nové sezóny pak chceme některé věci nastartovat jinak,“ dodal prezident FK Rumburk.