Ten vede tým po zesnulém trenérovi Aleši Gallovi. „Chtěli jsme někoho místního, oslovil jsem několik bývalých hráčů a osobností Šluknova. Je to stejné, jako s hráči, nechceme cizího a drahého trenéra, který nebude mít místní znalosti a v srdci Šluknov. Takže to v podstatě zbylo na mě. Ne, že bych to nechtěl dělat, ale vím, že vzhledem k tomu, že jsem se všemi kamarád, tak nemám potřebný odstup a autoritu. Navíc jsem minulý rok ještě hrál. Doufejme, že to kluci pochopí a budou mě čím dále tím více respektovat, jako trenéra,“ doufá.

„Během nouzového stavu jsme měli úplně volno a hráči do naší skupiny na WhatsAppu dávali individuální běh. V květnu jsme se začali scházet jednou týdně na báčko. Od června začaly tréninky normální, tedy dvakrát týdně. od července hrajeme jeden zápas za druhým. Měli jsme čtyři zápasy za sebou se silnými soupeři z krajského přeboru z vyšší soutěže," poznamenal Čurgali.

V přípravě Šluknov porazil silnou Skalici a Vilémov, naopak padl s Frýdlantem a Stráží pod Ralskem. Generálku sehrál proti Neugersdorfu U 19, který porazil 5:2. Branky si spravedlivě rozdělili L. Čurgali, Mládek, Hlávka, Janda a Mikula. 

Kádr šluknovského týmu se výrazně nezměnil, kanonýr Emil Mikula neuspěl na "zkoušce" ve Vilémově a je zpátky ve Šluknově. „Nechceme brát posily a hráče z daleka za peníze. Chceme dávat příležitost našim odchovancům, když máme jako jediní ve výběžku dorost. Když tedy nepočítám Varnsdorf. Hráči u nás hrají zdarma, chtějí vyhrávat pro vlastní potěšení a také kvůli fanouškům. Určitě by se nějaká posila hodila, ale jdeme cestou těžší, tedy vychovat si vlastní posily. To, že se vrátil Emil, se mi nechce moc řešit. Chtěl to ve Vilémově zkusit, tak jsme nedělali problémy, chtěl se vrátit, tak jsme ho vzali zpět,“ pokrčil rameny. 

Jaké ambice si dávají ve Šluknově po první sezóně v I.A třídě, která pro klub z dobrou diváckou základnou dopadla nad očekáváná dobře? „První rok po návratu do I. A třídy jsme měli výborný, měli euforii s postupu, hodně zápasů těsně vybojovali a skončili bod za prvním. Ale vím, že druhý rok bývá složitější. Bylo by skvělé, kdybychom znovu bojovali na čele, ale to je možná jen přání. Vše záleží na hráčích, jak budou makat, jaký přístup a zodpovědnost budou mít,“ zdůraznil. 

Může koronavir opět zastavit amatérské fotbalové soutěže? „Tak tohle vůbec neřeším. Je potřeba řešit, co můžeme ovlivnit a tohle nikdo z nás neovlivní. Vypadá, že ten vir jen tak nezmizí, tak se s ním musíme naučit žít. Když se někde objeví, tak bych zápasy odložil a dohrál v náhradních termínech. Kdyby tedy záleželo na mě. FAČR ale snad připravené něco rozumného, když to zase nastane,“ uzavřel vše Ladislav Čurgali.