Útočník Petr Hýř byl ústřední postavou nejbláznivějšího zápasu, který se hrál ve Fojtovicích, kde domácí Heřmanov po hokejové přestřelce podlehl Českým Kopistům 6:7. Domácí přitom prohrávali už 2:7, v závěru ale sahali po remíze, jenže pětigólový kanonýr hostů byl proti. 

„Rozhodly naše obrovské chyby, které tvrdě trestal hostující kanonýr Hýř, který byl rozdílovým hráčem. Snad třikrát jsme mu to tam namazali. Celkově dobrý zápas pro lidi, poměrně vyrovnaný, ale soupeř vyhrál zaslouženě. Nehrál vůbec špatně, dával si to, nenakopával. V závěru jsme stahovali a mohli ještě vyrovnat. Mrzí mě, že jsme přišli o vyloučeného Kamila Danča,“ nechal se slyšet Radek Rojko, hrající trenér Heřmanova.

Druhé místo drží Junior Děčín, který zdemoloval Křešice na jejich hřišti 7:0. „V Křešicích se nám daří a opět se to potvrdilo. O sedm branek se podělili dva střelci. Čtyři branky dal Marek Vicany, tři Honza Vait. Zasloužené vítězství. Teď nás čekají tři zajímavé derby zápasy,“ řekl Miroslav Tyl, vedoucí Junioru.

Dobkovice splnily roli papírového favorita a doma porazily předposlední Unčín 4:0. „První poločas ale z naší strany nebyl dobrý. Soupeř měl šance, my se dlouho prali s mokrým terénem. Ve druhém poločase už jsme byli jasně lepší a dali další branky. Takže právě za ten druhý poločas jsme si tu výhru zasloužili," konstatoval Zdeněk Štol, trenér Dobkovic. 

Česká Kamenice pokračuje v jarním bodovém sběru. Na vlastním hřišti porazila Roudnici B 3:0 a upevnila si pozici v horní polovině tabulky. „Soupeř nám to ale usnadnil, jelikož rozhodně nepřijel v nejsilnějším složení. Já se budu opakovat. Výsledek byl lepší, než samotná hra. Jsem rád, že jsme zápasy s týmy, které jsou pod námi, zvládli. Teď nás čekají papírově kvalitnější týmy. Uvidíme, zda nám ta bodová šňůra dodá sebevědomí," usmál se Josef Rákosník, lodivod České Kamenice. 

První jarní výhry se konečně dočkaly Chabařovice, které vyhrály 6:1 v Děčíně nad místním Unionem. „Pro nás velice důležitý zápas. Kdybychom prohráli, asi bychom ztrátu těžko dotáhli,“ oddechl si trenér Slovanu Aleš Miltner. „Pomohl nám brzký gól, do půle jsme přidali druhý, to nás uklidnilo. branek mohlo být víc, vítězství je zasloužené,“ přidal názor z pole Pavel Semenský.