Děčínský Junior vyhrál i pátý zápas v sezóně a společně s Křešicemi zůstává stoprocentní. Naposledy porazil doma Unčín jasně 6:2. „Do branky musel mladý Valštýn, první poločas se ještě hosté drželi, když snížili z penalty na 1:2. Po změně stran už jsme ale jasně dominovali. Vicany dokončil svoje představení, hosté už jen snížili. Nyní nás ale čeká zápas na půdě nepříjemného Bezděkova," řekl vedoucí Junioru Miroslav Tyl.

Tři zápasy za sebou vyhrála Česká Kamenice. Svěřenci Pavla Mokráčka ale tvrdě narazili, když v Mojžíři prohráli vysoko 0:4 „Zasloužená porážka, bohužel zklamali zkušenější hráči, čekal jsem od nich víc. Věděli jsme, že domácí hrozí po standardních situacích. A stejně jsme z toho dostali góla. Měli jsme nějaké šance, ale jinak jsme tahali za kratší konec," posteskl si trenér Pavel Mokráček.

Důležité derby týmů ze spodních pater tabulky se hrálo v Bynově. Union Děčín byl několikrát o krok napřed, výhru 5:4 a tři body ale nakonec slavil Heřmanov. „Jestliže doma vstřelíme čtyři branky, musíme brát tři body nebo je něco špatně. Věřme, že zlepšíme obrannou činnost celého mužstva a překvapíme příští týden proti Hostovicím," zdůraznil vedoucí Unionu Libor Eichelmann, který zůstává s jedním bodem předposlední.

Heřmanov získal za dva zápasy pět bodů a je dvanáctý. „Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Domácí neměli dobrou obranu. Pořád jsme vlastně prohrávali, ale vždy jsme se dotáhli a v závěru to otočili. Máme samozřejmě radost, byl do důležitý zápas," usmíval se asistent heřmanovského trenéra Vladimír Vašák.

Na první body marně čeká Benešov nad Ploučnicí, který doma podlehl silným Křešičím 0:3. „Musíme sportovně uznat, že byly Křešice lepším týmem. My jsme nějaké šance měli, ale celkově to byla zasloužená porážka. Naše situace nás mrzí, musíme bojovat," smutně pravil předseda klubu Miloslav Kougl. Benešov navíc přišel o kapitána a nejlepšího střelce Radima Koláře. . „Je to pro nás velké oslabení, Radim šel do Skalice. Odvedl v klubu hromadu práce, takže jsme nebyli proti," dodal Kougl.