Na domácím trávníku podlehla Štětí 0:4 a v tabulce spadla na předposlední místo. Horší je už pouze Kadaň, která za dvě kola vyfasovala ještě těžší debakly.

Štětí bylo od úvodních minut lepším celkem, ale obrana domácích v čele s brankářem Matějkou dokázala přes půl hodiny držet vyrovnaný stav. Skóre se poprvé měnilo v 36. minutě, kdy se z přímého kopu prosadil Faust. A za minut u přišel pro Modrou druhý direkt. Walter se dostal za obránce a tváří v tvář Matějkovi se nemýlil.

Třetí hřebíček do domácí rakve zatloukl v 45. minutě Slanička, který se trefil střelou z dálky.

Po změně stran Štětí povolilo, přesto Slavíček využil chyby domácí obrany a přidal čtvrtý gól hostujícího celku. V závěru se domácí mohli dočkat čestného úspěchu, nadějné střely Stožického a Fejfara ale svůj cíl nenašly.

„Zápas přesně odpovídá tomu, jaká je nálada uvnitř klubu. Hned na začátku přišlo několik šancí soupeře, které jsme se štěstím zvládli. Bohužel díky stylu hry a celkovému hernímu projevu jsme inkasovali gól z přímého volného komu, který se pro nás stal opět osudový. Opakoval se stejný scénář jako v Žatci. Naše hra je velice chaotická a neefektivní, pohybujeme se na hranici velkého vápna. Od první minuty pod jsme tlakem,“ smutně zhodnotil špatný vstup do sezóny brankář Milan Matějka.

Jiskra Modrá/Hrobce - SK Štětí 0:4 (0:3)

B: Faust, Walter, Slanička, Slavíček. R: Provazník. ŽK: 3:1. Diváci: 50.

Modrá: Matějka - Šupík, Vaněk, Jelínek, Vyhnal (P. Kliský) – Stožický, Čisár, T. Fejfar, M. Fejfar, Šotola – R. Kliský.

Štětí: Gabriel - Fary (53. Vacek), Ransdorf, Svoboda, Mencl (78.Černý) - Slavíček (74. Křtěn), Slanička (77. Beruška), Rejman, Stejskal, Faust - Walter (64. Horváth)