Plaston sehrál v Bílině smolný zápas. Výkonem nezklamal, přesto prohrál vysoko 0:4. „Je to škoda, myslím si, že to je krutý výsledek. Měli jsme dobrý začátek, ale první dva góly padly po našich velkých chybách,“ litoval šluknovský kouč Aleš Gall.

„Po změně stran jsme měli šance, třeba Emil Mikulů mohl něco proměnit. Ale v koncovce se nám nedařilo,“ mávl rukou.
Šluknov se navíc na začátku sezóny potýká s velkou hráčskou absencí. „Pokračovalo to i v Bílině. Zranil se nám Zabilka, zbytečně se nechal vyloučit Knížek. To budu muset asi příští kolo nastoupit i já,“ dodal s hořkým úsměvem šluknovský kouč.

Rumburk se vydal do Černovic, dlouhý trip na Chomutovsku neměl šťastný konec. Hosté dohnali dvoubrankovou ztrátu a ještě v poslední minutě drželi remízu. Domácí však měli drtivý závěr, dali dvě branky a nakonec vyhráli 4:2. „Další úplně zbytečná ztráta bodů, protože tady byla povinnost bodovat. Bohužel domácí to uhráli vůlí, my jsme trochu začali hrát až po druhé brance. Možná by to vypadalo jinak, kdybychom šli do vedení, šance na to byly. Zase jsme měli dost absencí a je to pořád dokola. Ale jak jsem řekl před začátkem soutěže, pokud budeme kompletní, tak to půjde. Ale jakmile nám vypadne několik hráčů, tak je problém.Pak musí hrát hráči, kteří přijdou jen na zápas, bez tréninku nebo se slabší formou a je to znát," zhodnotil vše trenér Rumburka Josef Rákosník. 

Rumburk tak klesl na poslední místo v tabulce. „Opakujeme stejné chyby, tady jsme prostě měli bodovat. Byl to od nás špatný výkon. Každý hráč by se měl zamyslet nad svým přístupem k fotbalu. Jestli takhle budeme pokračovat a nezačneme bojovat, budeme mít nemilé starosti,“ zdůraznil obránce Rumburka Michal Trégr. 

FK Bílina - Plaston Šluknov 4:0 (2:0) Branky: Tůma 2, Schüssmann, Pelikán. R: Faigl. ŽK: 4:1. ČK: Knížek (Š). Diváci: 120.

Šluknov: Janda - Zabilka (23. Altman), Dobeš, O. Schneider (72. L. Čurgali st.), Knížek, Mikula, Svoboda, Mládek, J. Čurgali, A. Holešovský, Didi.

SK Černovice - FK Rumburk 4:2 (1:0) Branky: Pomajsl 2, Haviar, Vávra - Burda, Šott. R: Rouček. ŽK: 2:1. Diváci: 100.

Rumburk: Hadar - Trégr, Pokorný, Černý - Jirásek (46. Hejduk), Kolár, Tran, Šott, Eliáš (68. Gebauer) - Burda, Demeter.