„To je do knížky. Zápas měl všechno. Góly, emoce, karty, chyby, ale také doslova zákeřné zákroky od soupeře,“ kroutil hlavou trenér České Kamenice Pavel Mokráček.

Jeho svěřenci ještě v 89. minutě prohrávali 1:3, dvě trefy Romana Macha, který zkompletoval hattrick, ale poslal duel do penaltového rozstřelu. Tam se radovala Kamenice. „Byli jsme lepší, ale dělali jsme chyby. Dva body jsou pro nás zlaté. Co mi hlava nebere je způsob, jakým Unčín hrál. Skoro brutální fauly na kotník, bez snahy hrát míč. Není to první tým v téhle soutěži. Mladý rozhodčí se bál dávat hned karty, na konci to doháněl,“ posteskl si Mokráček. Zápas nakonec nedohrál domácí Šimek, za Unčín dostali červenou Poláček s Luňákem.

Junior Děčín vyhrál derby v Benešově nad Ploučnicí, po vítězství 3:0 se bodově dotáhl na první Křešice. Lídr tabulky totiž doma nečekaně podlehl bojovníkům ze Svádova, kteří se postarali o překvapení celého kola.

„Sice jsme nebyli kompletní, ale vyhráli jsme zaslouženě. Domácí se snažili, ale do šancí jsme je nepouštěli. Navíc hráči mohli dát více branek,“ řekl vedoucí Junioru Miroslav Tyl. „Nebyl to od nás zase tak špatný zápas, snaha tam byla. Ale hosté byli fotbalovější a kvalitnější,“ pronesl předseda posledního Benešova Miloslav Kougl.

Union Děčín slaví druhou výhru v řadě, když doma v důležitém utkání přetlačil 3:2 Vaňov. Tým z Bynova právě tohoto soupeře přeskočil a je třináctý.

Fotbalisté Heřmanova jsou stále předposlední. Doma sice dali Bezděkovu pět branek, ale nakonec prohráli 5:7. „Náš klasický zápas. Špatný začátek, pak jsme to doháněli, ale nedohnali. Zase chytal Radek Rojko, aktuálně je nás málo,“ hlesl asistent trenéra Vladimír Vašák.