S horšími podmínkami se nakonec lépe popasovala Roudnice, která je po výhře 3:2 novým lídrem soutěže. Domácí jsou s jedním bodem až dvanáctí. „Rozhodl fakt, že hráči neměli v hlavě fotbal. Řešili hřiště a hromadu věcí okolo. A to bylo špatně,“ kroutil hlavou trenér Pavel Mokráček.

„Když jsme viděli, na čem se bude hrát, tak jsme nadšení nebyli, ale na druhou stranu musíme uznat, že hlavní hřiště bylo opravdu nezpůsobilé,“ řekl roudnický kouč Jiří Šmidrkal.

Domácím nic nebyla platná rychlá branka Hodače, která padla po krásné akci. „Jenže hosté za chvilku vyrovnali. Byla to taky pěkná akce. V prvním poločase byla Roudnice o chlup lepší,“ přiznal.

Po změně stran se lámal chleba při velké šanci Romana Macha. „Pak jsme dostali během dvaceti minut dvě branky. Hosté šli do deseti, v závěru snížil Roman Mach. V posledních vteřinách jsme měli k dispozici standardní situaci. Ale hráči s ní naložili špatně,“ mrzelo Mokráčka. „Nedá se nic dělat, musíme zabrat v dalších zápasech,“ uzavřel vše.

Česká Kamenice – Roudnice n. L. 2:3 (1:1)

Branky: Hodač, R. Mach – Lebduška 2, Krása. Rozhodčí: Hejl. ŽK: 4:3. ČK: Sailer. Diváci: 100.

Kamenice: Marek – P. Vaněk, R. Mach, J. Kozelek, Gaher – Braun (69. P. Kozelek, Šimek, Mitruška, M. Mach – Hodač (85. Zeman), Jírava.