Zápas, který sledovalo skoro tři stovky fanoušků, zase tolik fotbalové krásy nenabídl. Jediná trefa zápasu padla po půl hodině hry, kdy se za obranu dostal Jakub Čurgali, který prostřelil Tomáše Hadara. „S výsledkem jsme spokojeni, dopadlo to pro nás dobře. Myslím, že v prvním poločase jsme byli celkově lepší a měli více šancí ale byla z toho jen jedna branka,“ litoval jediný střelec derby.

„U té branky jsme propadli ve středu hřiště a domácí nás za to potrestali. Šluknov měl pak díky standardním situacím tlak, ale myslím si, že pak jsme byli lepším týmem,“ zdůraznil obránce Rumburku Michal Trégr.

Po změně stran se do hry dostávali více hosté, měli i šance, ale Šluknov podržel brankář Janda. „Měli jsme i hodně štěstí a výborného brankáře, který nás podržel,“ podotkl Jakub Čurgali.

Hosté dokonce dvakrát trefili brankovou konstrukci, kýženou branku ale nedali. „Bylo tam hodně šancí, akorát jsme nechali vyniknout domácího brankáře,“ kroutil hlavou Trégr.

Tři body z derby ale nakonec urvali šluknovští fotbalisté, kteří za poslední tři zápasy vybojovali osm bodů. A drží páté místo v tabulce. „Výborná divácká kulisa, která přispěla k velkému nasazení obou týmu. Byl to kondičně náročný zápas a musíme uznat, že soupeř si za dnešní výkon zasloužil alespoň bod. Doufáme, že bude hrát Rumburk i v dalších zápasech s takovým nasazením a budou obírat ostatní soupeře o body,“ pevně věří asistent trenéra Šluknova Ladislav Čurgali.

Své střelecké konto nerozšířil šluknovský snajpr Emil Mikula, který tak má na svém kontě stále 13 branek. To ale kapitánovi vítězů rozhodně nevadilo. „Je potřeba poděkovat divákům, vytvořili parádní kulisu a opět nezklamali. První poločas jsme byli lepší my, ve druhém zase hosté. Pro mě je až s podivem, že je Rumburk v tabulce tak dole. Přeji jim, aby se co nejdříve zvedli a posunuli se v tabulce do horní poloviny, kam určitě patří,“ uzavřel vše nejlepší kanonýr fotbalového Šluknova.

ZAJÍMAVOSTI Z DERBY

Utkání sledovalo 280 diváků, tedy nejvyšší návštěva ve Šluknově na podzim.

Rozhodčí udělil tři žluté karty, všechny domácím.

Rumburk čeká na první vítězství venku, zatím urval dva body v Roudnici.

Naposledy se oba týmy setkaly 28. května 2016, Šluknov doma prohrál 1:3.