První poločas nabídl na hřišti třetiligového celku zajímavý průběh. Domácí dostal do vedení v 11. minutě Voznihnoj. Ovšem už za dvě minuty odpověděl Matěj Kubista, který se prosadil hlavou po rohovém kopu. Jenže za dalších osm minut se opět radovalo Táborsko, když míč za Vaňáka dorazil Tolno. 

Další tři branky padly v závěru úvodního dějství. V 41. minutě vyrovnal varnsdorfský Kim, za další dvě minuty dostal Severočechy poprvé v zápase do vedení Šimon. Jenže Táborsko ještě do poločasu dokázalo zareagovat, když ve 44. minutě vyrovnal po rohovém kopu hlavičkující Navrátil. 

Vstup do druhé půle vyšel lépe hostům, po centru ze strany dal v 52. minutě Ondřej Bláha na 3:4. Jenže v 71. minutě se diváci dočkali osmé branky a dalšího vyrovnání. Vše obstaral Navrátil po trestném kopu Kučery. 

Prodloužení pohárové drama nevyřešilo, pokutové kopy zvládl lépe Varnsdorf, který vyhrál penaltový rozstřel 5:3 a pokračuje tak v tuzemském poháru. 

„Věděli jsme, ze nás čeká těžký zápas. Táborsko má i po sestupu velmi dobrý tým. V utkání jsme měli hodně dobrých věci, na kterých se dá stavět. Kaňkou je, že jsme hned třikrát inkasovali po standardní situaci. To mě hodně mrzí. Cením si i toho, že jsme po několikáté nebyli v lehké situaci a prohrávali. I tak se kluci zvedli a snažili se vývoj otočit. V penaltách nás podržel Vaňák. Za postup jsme rádi, teď se už soustředíme na nedělní derby proti Ústí,“ zdůraznil trenér David Oulehla.

MAS Táborsko - FK Varnsdorf 4:4 (3:3) - na PK 3:5.

Branky: 44. a 71. Navrátil, 11. Voznihnoj, 21. Tolno - 13. Kubista, 41. Kim, 43. Šimon, 52. Bláha. Rozhodčí: Berka - Myška, Melichar. ŽK: Navrátil, Alves (oba TB). Diváci: 637.

Varnsdorf: Vaňák – Richter, Houser, Novák, Kim (46. Ondráček), Bláha, Novák (68. Kocourek), Kazda (75. Rudnytskyy), Šimon (103. Barac), Kubista, Finěk.