Žižkov se v minulé sezóně zachránil v posledním kole, letos se drží s devíti body v horní polovině tabulky. „Soupeř má velice zkušený tým. Mají silnou osu mužstva. Počínaje brankářem Švengrem, přes střední zálohu, útok a také kraje hřiště. Složili prostě velmi silný tým, který by se měl určitě pohybovat do první šestky. Viděli jsme všechny zápasy Viktorky. Mají kvalitu, o tom není pochyb,“ vysvětlil varnsdorfský kouč David Oulehla, který by měl mít k dispozici kompletní kádr.

V posledním zápase proti Jihlavě nastoupil v obraně liberecký Ondřej Lehoczki. A i když měl za sebou jen jeden týmový trénink, svým výkonem přispěl k výhře 2:1. „Ondru jsme chtěli už dávno, dlouhodobě ho sledujeme. Dopadlo to až nyní. Jsem moc rád, že to pan Gabriel nakonec dokázal zařídit. Ondra zapadl dobře, ale na nějaké větší hodnocení je ještě brzy. Všechno ukáže až čas,“ připustil.

Naopak Varnsdorf opustil Ondřej Rudzan. Podle informací Deníku nezapadl svou mentalitou do varnsdorfské kabiny. „Snažíme se věci vyhodnocovat. Po příchodu Lehoczkiho jsme jednoho obránce chtěli poslat pryč. A padlo to na Rudzana,“ konstatoval Oulehla.

Bude se ještě druholigový klub z Kotliny snažit o posílení týmu? Rozhodně to není vyloučené. „Uvidíme, co přinesou nejbližší zápasy. Podle toho budeme reagovat,“ zdůraznil.

V týdnu se také rozlosovalo druhé kolo MOL Cupu, Varnsdorf se představí na hřišti třetiligového Táborska. „Táborsku po sestupu buduje nový tým. Máme o něm dost informací. Bude to náročné pohárové utkání, my se samozřejmě pokusíme postoupit,“ dodal trenér Varnsdorfu.

Utkání Žižkov vs. Varnsdorf se hraje v neděli od 10.15 na hřišti Viktorie.