Varnsdorf má v tabulce jen o tři body více, je tak logické, že půjde o mimořádně důležitý souboj. Trenér Oulehla ale zůstává v klidu. „Každý zápas je důležitý, v každém se dají získat body. Připravujeme se na to, jako na běžné utkání. Máme rozbory hry soupeře, víme o jeho slabých a silných stránkách. Řešíme jednotlivé hráče a také to, jak se chceme v utkání prezentovat,“ řekl před bitvou Oulehla.

Podle něj si musí jeho svěřenci dát pozor na soupeřův dobrý přechod do útoku. Nabízí se srovnání s domácím utkání proti Vlašimi. Tam Varnsdorf nezvládl první poločas, po změně stran ale zabral a nakonec zvítězil.

„Vždy je to o nastavení hlavy. Hráči tam musí mít věci, které tam v daný moment patří. Je potřeba se dobře nastavit na samotný zápas. My se jim v tom samozřejmě snažíme pomoct. Je to také o kvalitě jednotlivých věcí v utkání. Správný pohyb a jeho kvalita, přihrávky, zakončení. Je toho hodně. Musí se sejít výkony všech hráčů, i těch střídajících. Velkou roli hrají zkušenosti,“ zdůraznil ambiciózní kouč.

Minulý týden v Brně dostal v brance šanci mladý Vaňák. Jak to bude proti Sokolovu? Vrátí se mezi tři tyče zkušenější Samoel? „No, ještě o tomhle nejsem rozhodnutý,“ přiznal Oulehla během pátečního tréninku.

Varnsdorfští fotbalisté by v neděli potřebovali velkou podporu svých fanoušků. To ví i jejich trenér. „Jsou pro nás dvanáctým hráčem. Pokud nás správně povzbuzují, klukům to pomáhá a jejich výkon jde nahoru,“ dodal David Oulehla, kterému bude kvůli čtyřem žlutým kartám chybět David Breda.

Zápas 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY začíná v neděli od 14.30 na stadionu v Kotlině.