„No, co vám budu povídat, tři body jsou pro nás hodně cenné. Pokud budu upřímný, tak Ústí bylo jasně lepší. Hlavně v prvním poločase. Tam jsme měli štěstí a hodně situací přežili. Od nás to nebylo hezké utkání, ale body máme. Na druhou stranu jsme odehráli řadu pěkných zápasů, za které jsme byli chváleni. Ale nebyly z toho body. Kluci to urvali, bojovali. Nebylo to moc o kráse. Ale zase jsme tam vyřešili krásně tři gólové situace. Tak, jako před rokem, se nám v Ústí zase povedlo střídání. Hádám, že domácí budou hodně zklamaní,“ hodnotil utkání trenér Varnsdorfu David Oulehla.

Zatímco doma jeho parta po „restartu“ oba zápasy ztratila, po výhře v Jihlavě uspěla i na půdě ústecké Army. „My jsme doma měli Hradec a Žižkov, to je jako v první lize hostit Slavii, nebo Plzeň. Tahle výhra je pro nás dar z nebes, rádi bychom to potvrdili doma proti Prostějovu,“ má jasno.

Na sestupové příčky má tým z Kotliny desetibodový náskok. Nic není hotové, ovšem výchozí pozici má Varnsdorf zase o něco lepší. „Sokolov hraje dobře, ale nedělá body. Odskočili jsme, je tam určitý klid. Ale naše mužstvo je opravdu mlaďounké. Když vidím, jak si s určitou situací poradí Peterka, nebo Richter. My tam jančíme, něco se nepovede a jsme pod tlakem. Kazíme, nejsme schopni si poradit,“ pokrčil rameny.

Výborný výkon předvedl brankář Miroslav Samoel, který v prvním poločase ještě chytil domácím penaltu. „Co se týče Míry, s ním jsem dlouhodobě spokojený. Společně s Pavlo Rudnytskyym a Martinem Kouřilem patří k základní ose týmu. Pokud hráč pracuje, má charakter, tak se ho snažím podržet. Všechno má své meze. Ale já Mírovi opravu věřím a on to moc dobře ví,“ pokýval hlavou.

Vítěznou branku Varnsdorfu vstřelil Erik Micovčák. Ten naskočil ve druhém poločase a připsal si šestou trefu v sezóně. „Erik je opravdu nadstandardní útočník s ligovými parametry. Ale musí ještě některé věci vylepšit. Moc dobře o tom ví, dále bych to nerozebíral,“ dodal David Oulehla.