V sobotu přišla zbytečná porážka v Prostějově. Severočeši inkasovali potřetí v řadě tři góly, dva ze standardních situací, navíc dohrávali o devíti.

Rozhodující branku dostal Varnsdorf v poslední minutě, chvilku poté, co Kubista vyrovnal na 2:2. „Ten třetí gól byl opravdu hloupý. Tohle se nám prostě nemůže stávat. Branka padla po sérii našich chyb. Není možné, aby si hráč vedl míč dvacet metrů a pak zakončil. Navíc jsme hráli v devíti, tohle jsme si měli pohlídat,“ sypal si popel na hlavu varnsdorfský záložník Jakub Barac (na snímku).

Není tajemstvím, že už v přípravě měl Varnsdorf problémy v defenzivě. A ty pokračují i v sezóně. Tým z Kotliny má po osmi zápasech průměr více než tří inkasovaných branek. A to je prostě hodně. „Dostáváme moc branek. Když vám soupeř dá každý zápas tři, těžko budeme bodovat,“ má jasno. „Víme, že je to hodně nepovedený vstup. Na druhou stranu víme, kde děláme chyby a proč tolik inkasujeme. Každý hráč musí začít u sebe a zamyslet se, zda udělal všechno tak, aby jsme ten gól nedostali. Když budeme důslední a budeme makat jeden za druhého, tak věřím, že body prostě přijdou,“ burcuje celý tým.

Tlak si mladý záložník nepřipouští. „Do konce soutěže je ještě dost kol, takže si myslím, že máme dost času na to, abychom se zvedli. Podle mě teď žádný tlak nepřijde. Ale za dva, nebo tři zápasy, to může být úplně jinak,“ dodal na závěr třiadvacetiletý fotbalista.

„Točíme se pořád v jednom kole, naše chyby se opakují. Postavení v tabulce není ideální, ale stále máme před sebou ještě dost zápasů, abychom to napravili. Je ale třeba zlepšit obranu celého týmu. Nemůžeme dostávat každý zápas tři góly, takhle se nikam neposuneme,“ sklesle podotkl kapitán Varnsdorfu Pavlo Rudnytskyy.