„Myslím si, že to tady máme hezké, nám to vyhovuje,“ říká Pavlo Rudnytskyy, varnsdorfská ikona, která je na severu Čech už 13 let. S „Rudňou“ právě stojíme před hlavním vchodem na hřiště a pozorujeme hlavní hřiště v Kotlině.

Hráči tráví nejvíce času v kabině, to je jasné. „Máme tady televizi, kávovar, masérnu, sprchy. Já sedím na rohu vedle masérny. Ale když jsem přišel, seděl jsem vlastně úplně na druhé straně,“ usmál se Rudnytskyy.

Kabina hostí, která je tradičně skromnější, se nachází v nižším patře. „Máme tam i prádelnu, kabiny mládeže. Na námi je zase kabina trenérů, sekretariát a místnost pro novináře,“ prozradil.

Ve vedlejší budově mají hráči k dispozici další nezbytné pomůcky. „Máme tam posilovnu, kdo chce, může si tam zamakat. Dále tam je vířivka, sauna nebo bazén s ledovou vodou,“ přibližuje Rudnytskyy varnsdorfské zázemí. Naší rychlou prohlídku končíme právě před hlavním vstupem na hrací plochu. Varnsdorf má ještě dvě hřiště – umělou hrací plochu, kde je nový trávník. A na kopci pak druhé travnaté hřiště, kde druholigový tým často trénuje.

„Když bych měl vybrat nějaký jiný druholigový tým, kde se mi líbí, tak je to Opava. Mají tam sice starší stadion, ale vždy tam panuje výborná atmosféra. Tam se těším. Naopak nejméně se mi asi líbilo v Drnovicích, kde své domácí zápasy hraje Vyškov,“ dodal Pavlo Rudnytskyy.