„Viděli jsme všechny utkání Třince a věděli, že jejich postavení v tabulce neodpovídá předvedené hře. Třinec odehrál spoustu kvalitních utkání, ve kterých akorát nedosáhl na body. My jsme na to byli připraveni, ale Jirka Neček připravil mužstvo perfektně. Soupeř nás zavíral. My jsme měli situace, které jsme chtěli na hřišti prosadit, ale prostě nám to nevyšlo, soupeř nás přetlačil. V první půli byli lepší, měli daleko víc nebezpečnějších akcí a my jsme se nemohli dostat do své hry,“ smutně konstatoval domácí trenér David Oulehla.

Prostě a jasně. Varnsdorfu tento zápas nevyšel. „Co jsem viděl zápasy, tak byl Varnsdorf herní a byť vyhrával jedna nula, měl hodně šancí a z toho jsme měli obavy. Dá se říct, že jsme se na utkání dobře připravili. Varnsdorf má menší hráče kromě stopera, takže jsme chtěli vyhrávat odražené míče, protože je vždycky vyhrávaly domácí a z toho těžili a měli fantastické šance,“ pochvaloval si třinecký trenér Jiří Neček.

Zápas rozsekl v 70. minutě Čelůstka, který se prosadil po standardní situaci. „Nám vyšla standardní situace. V prvním poločase jsme tam měli dvě situace, které mohly skončit gólem, ale bohužel. Pro domácí to potom bylo těžké. Ti už za stavu 1:0 věděli, že mi bráníme a hrajeme takticky,“ dodal spokojený Neček.

Naopak jeho protějšek David Oulehla měl ke spokojenosti daleko. „Hráli jsme pomalu, měli málo pohybu, výskoků, takže těžko jsme se mohli bez nějakého výrazného pohybu dostat. Druhý poločas jsme posunutím Ondráčka hru rozhýbali, a když se dostávali k jejich šestnáctce, tak jsme inkasovali. Pro nás už to bylo potom těžké. O ten gól jsme dnes byli horší,“ dodal na závěr.

V dalším kole hraje Varnsdorf těžký zápas na půdě ex-ligového Brna. „Bylo to z naší strany nepovedené utkání. Nedařilo se nám v ofenzivní fázi, furt se nám to vracelo a nedokázali jsme podržet balón. Bylo jasné, že takový zápas jednou přijde. Měli jsme štěstí v těch předchozích zápasech, ale naštěstí jsme posbírali dost bodů, takže do Brna můžeme jet i tak s klidnou hlavou,“ pravil varnsdorfský záložník Ondřej Kocourek.

FK Varnsdorf – Fotbal Třinec 0:1 (0:0)

Branka: 70. Čelůstka. Rozhodčí: Houdek – Novák, Vaňkát. ŽK: Kocourek, Kodeš, Kozma – Kušnír. Diváci: 810.

Varnsdorf: Porcal (C) – Zbrožek, Kozma, Kouřil, Heppner – Dordić, M. Kubista (63. Votava), Kocourek (82. Dzaba), Kodeš, Barac (71. Schön) – Ondráček.